До землі наблизяться гігантській астероїд та комета

Цьогорічна весна стала багатою не тільки на карантинні флешмоби, меми і нові виклики для людства, але і на астрономічні явища. Спершу метеоритний потік Ліріди, потім уже 29 квітня до землі наблизиться гігантській астероїд, а першого травня можна буде спостерігати комету «Атлас», про це повідомляють на своїй сторінці фахівці Вінницького планетарію

Гігантській астероїд

Наче в масці: вчені отримали знімки гігантського астероїда, що рухається до Землі
Астрономи з обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко отримали нові знімки астероїда 52768 (1998 OR2), який повинен зблизитись з Землею 29 квітня.

“Особливості астероїда 1998 OR2 – топографічні – це пагорби й хребти на одному кінці астероїда, вражаючі з наукової точки зору. Але, оскільки ми всі думаємо про COVID-19, здається, що 1998 OR2 запам’ятають як астероїд в масці”, – заявила Енн Вирки з Обсерваторії Аресібо.

Нагадаємо, астероїд відноситься до потенційно небезпечних через свої розміри (майже два кілометри) і відстані, на якій він зблизиться із Землею.

Комета «Атлас»

Знімки комети “Атлас” зроблені телескопом Хаббл зафіксували, що її ядро ​​розпалося на чотири окремих фрагмента. Уламки комети максимально зблизяться з Землею – 23 травня.

Комета C/2019 Y4 була виявлена ​​28 грудня 2019 року. Період обертання комети навколо Сонця становить близько п’яти з половиною тисяч років.

Найбільше зближення з Землею комета здійснить 23 травня, в цей момент вона повинна пройти на відстані 117 мільйонів кілометрів від нашої планети. Найближчий підхід до Сонця очікується 31 травня 2020 року, комета зблизиться з ним на 40 мільйонів кілометрів.

На думку вчених, 1 травня комета повинна стати досить яскравою для того, щоб її можна було помітити неозброєним оком. Разом з тим, комети дуже нестійкі, тому при підльоті до Сонця вона може зруйнуватися.

Попередня публікаціяУ Вінниці водій намагався «домовитися» з патрульними за 10000 гривень
Наступна публікаціяВідомий вінничанин може приєднатись до партії Медведчука

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я