Відсутня вентиляція, заземлення електроприладів та інші порушення знайшли прокурори перевіривши в’язниці Вінниччини

Прокуратура виявила порушення пожежної безпеки в установах виконання покарань області.

Прокуратурою Вінницької області проведено перевірку стану додержання вимог кримінально-виконавчого законодавства в органах пробації та законодавства про пожежну безпеку в установах виконання покарань області.

Установлено, що органами пробації не завжди вивчаються майбутні умови проживання та соціального влаштування осіб засуджених до позбавлення волі, які готуються до звільнення.

Мають місце випадки неналежного здійснення індивідуально-профілактичної роботи із особами засудженими до покарань не пов’язаними із позбавленням волі, що призводить до вчинення такими особами повторних злочинів.

Встановлено факти подання до суду передчасних та необґрунтованих подань про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді виправних робіт, без реального підтвердження виправлення засуджених осіб, несвоєчасного ініціювання питання скасування відносно засуджених осіб іспитового строку та направлення осіб для відбування покарання в місця позбавлення волі.

Виробничі приміщення більшості установ не обладнані припливно-витяжною вентиляцією, чим створюється загроза для здоров’я засуджених. 

Не проводяться випробовування стану ізоляції електричних подовжувачів, а камфори жарочних плит, не приєднані до заземлюючого пристрою. 

Дерев’яні конструкції горищних приміщень не оброблені вогнетривким розчином, через що, в одній із установ нещодавно двічі стались пожежі, внаслідок чого вигорів дах виробничих приміщень. Приміщення установ не обладнані системою пожежної сигналізації.

Установи виконання покарань недоукомплектовані первинними засобами пожежогасіння, відсутні інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу у разі виникнення надзвичайних ситуацій або інших нестандартних подій, персонал не забезпечено відповідними засобами захисту органів дихання, пожежно-рятувальні автомобілі не перебувають у стані повної готовності.

Вказані порушення є непоодинокими та носять системний характер.

За наслідками перевірки керівникам органів пробації та установ виконання покарань внесено  документи прокурорського реагування, які перебувають на розгляді, повідомляє пресслужба прокуратури Вінницької області.

Попередня публікаціяНа Вінниччині начебто від імені начальника податкової намагались видурити гроші у підприємців
Наступна публікаціяВінницькі надзвичайники загасили дачний будинок на Гніванському шосе. Відео