Юрій Косюк прокоментував “кураторство” Вінницької області з подачі Зеленського

Власнику агроіндустріального холдингу МХП Юрію Косюку дістались в “кураторство” Черкаська та Вінницька області. Коментар бізнесмена опубліковало видання “Українська правда”.

Перше і найголовніше: великі бізнеси є тими Атлантами, які на своїх плечах тримають національну економіку. Після завершення пандемії коронавірусу, карантину, втрат, які понесе малий і середній бізнес, навантаження на великий бізнес стане ще більшим.

Без перебільшення, від великого бізнесу залежить те, якою буде національна економіка сьогодні і завтра.

Великий бізнес завжди допомагає державі і людям в моменти кризи. Допоможе і цього разу. Ми всі живемо в одній країні, наразі умови для всіх однакові, перед загрозою коронавірусу рівні всі.

Добре, що президент намагається об’єднати всі ресурси для того, щоб Україна вийшла з пандемії з найменшими втратами.

На початку зустрічі від президента пролунала пропозиція створити фонд для боротьби з поширенням коронавірусу. Наповнювати цей фонд мали представники бізнесу.

Бізнес був одностайним: ефективніше допомагати адресно та життєво необхідним – медичним обладнанням, засобами індивідуального захисту тощо. Бізнес, який працює по всіх областях України, знає стан лікарень, потреби людей, має довіру і повагу від місцевого населення.

Області розподілялися за принципом “рідності”: хто де найбільше працює (а в 90% випадків і живе), той за ці області і відповідає.

Так, Ярославський відповідає за Харківську область, Ставніцер – за Одеську, МХП підтримує Черкаську і Вінницьку.

На найнагальніші потреби в обладнанні ми вже виділили 29 млн грн.

За кожною з двох областей закріплені два топ-менеджери МХП, які володіють повною інформацією, знаходяться на зв’язку з місцевою владою і лікарнями. Робота триває 24/7.

В областях особливо нічого не вразило – ми знаємо стан справ на місцях, чим і як живуть люди, підтримуємо місцеве населення, незалежно від вірусів чи закликів президента. Просто стали допомагати більше і змінили наповнення цієї допомоги.

Що стосується оцінки готовності областей, державних лікарень, я б утримався від цього. Бізнес допомагає державі, але не підміняє її. Гадаю, таку оцінку можуть дати люди: що робить держава, а що робить бізнес. Така оцінка буде об’єктивною.

Зараз найголовніше – втримати ситуацію, уникнути масових захворювань, максимально убезпечити людей, а також надати допомогу лікарям та тим, хто вже захворів, або хто знаходиться в групі ризику.

Нині влада має думати не тільки про те, як захистити людей і забезпечити кваліфіковане ефективне лікування. А вже сьогодні думати про те, що буде з країною за 6-12 місяців. Як утримати економічний спад, як підтримати малий, середній, а також великий бізнес, на який ляже основне навантаження із посилення економіки України.

Робочі місця, ринкові зарплати, соціальні і виробничі стандарти, надходження у бюджети всіх рівнів, підтримка співробітників і місцевого населення – це все забезпечує великий бізнес.

І від того, як влада буде себе поводити із великим бізнесом, може залежати, якою буде Україна за пів року – рік.

Можна розпочати з простого – з поваги.

Головне фото – сайт “Вінбазар”

Попередня публікаціяУ Вінниці повідомили про роботу закладів торгівлі на час карантину
Наступна публікаціяУ лікарні Вінниччини завезли чергову партію засобів захисту для медиків

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я