Майстриня, яка володіє 50-ма техніками вишивки представляє свої роботи у Вінниці

У виставковій залі арт-галереї Інтер Шик відбулося відкриття персональної виставки вишивальниці, заслуженого майстра народної творчості України Галину Іванівну Данилюк.
Є люди, що про них вже сказано не раз, та все одно слів вдячності не вистачає. Шукаєш, як висловити своє захоплення, а всі слова здаються якимись невиразними і бідними в порівнянні з душевним багатством цієї людини. Адже в січні 2020 року наша «сива ластівка» відзначила свій славний 80-річний ювілей.
Народжена в селі Лопатині Козятинського району в 1940 році. Пригадуючи дитячі роки, Галина Іванівна більше розповідає про добро, яке вона бачила від людей, про те як в 5-річ¬ному віці взяла в руки срібляночку-голочку і міцно тримає її все своє свідоме життя.
Після закінчення семирічки, не маючи можливості навчатися далі, 15-річна Галина поїхала до Вінниці, де розпочала свою трудову діяльність в артілі «Художекспорт» (потім «Вінничанка») вишивальницею. Згодом закінчила, без відриву від виробництва, Київський технікум легкої промисловості і працювала на фабриці «Вінничанка» вже творчим майстром, створювала ескізи малюнків, що затверджувались Художньою радою «Укрхудожпрому» в Києві і рекомендувались до серійного випуску. За роки роботи творчим майстром, Галина Іванівна створила дві сотні малюнків, по яким вишивались прекрасні сорочки, скатерки та серветки. Разом з тим Галина Іванівна вела активну громадську діяльність на фабриці і двічі обиралась депутатом Вінницької міської Ради (1963 і 1967 роки).
Хочеться вклонитися низесенько до ніг майстрині і за ще один неоціненний внесок у розвиток традиційної ручної вишивки на Вінниччині. Зокрема, це – восьми метровий Подільський рушник, автором ескізу якого є Галина Іванівна, а вишивали рушник 45 вишивальниць області під її безпосереднім керівництвом в рамках проведення обласної культурно-мистецької акції «Вишивана доля Вінниччини», присвяченої 19-ій річниці Незалежності України (2009 р.). Майстриня, яка володіє 50-ма техніками вишивки, і сама розробляє орнаменти п’ять років тому видала книгу фото-альбом «Неопалима купина» .
Взагалі – це вже друга книга знаної вишивальниці, першу «І на тім рушничкові…» (2005 р.) Галина Данилюк присвятила своїй мамі Анні Онуфріївні. «Моєю першою вчителькою була мама» − пише майстриня – «Мама мене навчила і жити, і Бога любити, і людей поважати, і вишивати».
Отак в усьому, як мама, і йде по життю Галина Іванівна, прикрашаючи довкола себе життя і своїми прекрасними рушниками, і своєю безкорисливою добротою. Вишиваючи на полотні сповнені високого змісту узори з прадавніми символами і знаками, неперевершена майстриня ручної вишивки Галина Іванівна Данилюк просить для всіх людей здоров’я і миру для рідної землі – України, повідомляє Вінницький обласний центр народної творчості.
Виставка триватиме до 02 березня 2020 року.

Попередня публікаціяУ Вінниці нетверезий чоловік вдерся в синагогу і напав на журналіста
Наступна публікаціяУ Вінниці працівники “міськтеплоенерго” шукають труби за допомогою рамок для біолокації