У Вінниці бібліотека на Старому місті переїхала у нове та сучасне приміщення. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 25 лютого, мер Вінниці  Сергій Моргунов урочисто презентував Бібліотеці-філії №2 новенький комп’ютер та пообіцяв облаштувати лавочки біля нового приміщення, адже бібліотека нещодавно переїхала.

Будівля у якій знаходилась бібліотека до 1 грудня 2019 року по вулиці Маяковського 122, являла собою окремий будинок загальною площею 133,5 м, з вбиральнею на дворі. Будинок передали бібліотеці у 1947 році. Останній капремонт робили іще у 80-х роках, тож будівля була у незадовільному технічному стані, пояснюють у Вінницькій міській Раді.

За словами Ірини Івасюк, директорки Централізованої бібліотечної системи, дві тисячі читачів скористались послугами бібліотеки у минулому році. Але умови у старому приміщенні були дуже поганими.

«Те приміщення ми передали на баланс управління комунального майна, а що вони будуть із ним робити далі не знаємо. Ми його віддали і більше не хочемо туди повертатися», – каже вона.

Нове приміщення, яке міська влада взяла в оренду, знаходиться на розі вулиці Ю. Смирнова та 1-ого Українського провулку. Сучасне та просторе воно має площу 206,3 метри. Поруч розташовані дитячий садочок, педагогічний коледж та лікарня. Вартість оренди в цьому році складе 600 тисяч гривень, а на придбання меблів виділили іще 94 тисячі гривень.

Під час візиту Сергій Моргунов зауважив, що приміщення сучасне, просторе і світле, пообіцяв встановити лавочки біля бібліотеки та подарував комп’ютер.

«Якщо говорити в цілому про бібліотечну систему, то я вважаю що самі бібліотеки, зокрема в місті Вінниці, мають бути культурно просвітницькими центрами, для городян різного віку. І думаю, самих лише книжок замало, бо ми живемо у 21 столітті комп’ютеризації, діджиталізації і потрібно впроваджувати сучасні технології», -підкреслив Сергій Моргунов.

За словами мера, він у дитинстві читав багато казок, а тепер читає багато літератури з розвитку міст.

Попередня публікаціяЗаступник міського голови: Прогнозований зовнішньоторговельний оборот на 2020 рік у Вінниці – 1,9 мільярдів доларів США
Наступна публікаціяУ Вінниці проходитиме операція “Первоцвіт – 2020”