На Вінниччині через пташиний грип спалили 22 550 голів птиці

На Вінниччині через пташиний грип спалили 22 550 голів птиці. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби. 

Як повідомлялось раніше, в зв’язку з реєстрацією загибелі птиці в с. Бугаків Немирівського району Вінницької області у ПП "Хутір" та встановленням діагнозу на грип птиці 20.01.2020 р. відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації, яка своїм Рішенням затвердила план із ліквідації захворювання, визначила межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Також, згідно із зазначеним рішенням, до епізоотичного осередку, крім ПП "Хутір", віднесено господарства ТОВ "Немирів-Поділля" та СТОВ "Колосок", які розташовані в с. Бугаків Немирівського району. Всього в епізоотичному осередку (в 3-х птахівничих господарствах) нараховується 116 тис. голів птиці.

Станом на 09:00 21.01.2020 р. в епізоотичному осередку умертвлено безкровним методом та спалено 22 550 голів птиці.

У зв’язку з необхідністю посилення заходів біологічної безпеки в птахогосподарствах різної форми власності для недопущення поширення збудника грипу птиці на території України Держпродспоживслужба напрацювала пропозиції щодо доцільності проведення протягом І кварталу 2020 року позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) щодо суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живої птиці.

Наразі, відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, зразки біоматеріалу будуть направлені для проведення відповідних досліджень та зберігання в міжнародну референс-лабораторію Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) у м. Вейбридж (Англія).

Крім того, Держпродспоживслужба проінформувала про випадок грипу птиці в Україні Всесвітню організацію охорони здоров’я тварин (МЕБ) та міжнародних торгових партнерів України, відповідно до міжнародних зобов’язань. Ведеться постійна робота з торговими партнерами.

Заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці продовжуються. Ситуація перебуває під контролем Держпродспоживслужби.

 

Попередня публікаціяВінничани об’єднались заради допомоги пенсіонерці яка зламала стегно
Наступна публікаціяУ День Соборності на Європейській площі вшанували пам’ять полеглих захисників України. ФОТО