Таргани, пляшки зі спиртним та прострочені медикаменти в Обласному будинку дитини з ураженнями центральної нервової системи

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у центральних областях Валерій Ольховий, начальник відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Олена Ярошенко спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області Наталією Гурковською в рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили плановий моніторинговий візит до Комунального некомерційного підприємства «Вінницький обласний спеціалізований будинок дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки Вінницької обласної Ради».

Заклад є комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги дітям, здійснює утримання, виховання, лікування, проведення медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС, з порушенням і без порушень психіки, порушеннями опорно-рухового апарату, дітей з інвалідністю групи «А» до 12 років та дітей, що потребують паліативної допомоги. На день візиту у закладі перебували 83 дитини, штат персоналу складає 195, 75 штатних одиниць.

Під час візиту виявлено порушення конституційних прав дітей. Зокрема, на харчоблоці закладу виявлено порушення товарного сусідства продуктів харчування, немарковані та нестікеровані продукти, значну кількість дитячих сумішей з простроченим терміном вживання, недотримання температурного режиму в холодильних камерах, наявність отрути для тарганів в безпосередній близькості до продуктів.

Монітори звернули увагу на незадовільний стан матраців, на яких сплять діти, поламані сидіння для унітазів, неналежне ведення Журналу обліку приймання дітей у закладі та облікових карток дітей. У медичній частині закладу моніторами виявлені пляшки з спиртними напоями та значну кількість прострочених медикаментів.

Про повний перелік виявлених порушень поінформовано адміністрацію закладу. За результатами моніторингового візиту готуються листи реагування, ідеться в повідомленні на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав Людини.

 

Попередня публікаціяУ Вінниці майже кожен п’ятий світильник світлодіодний
Наступна публікаціяНа Вінниччині підозрюваному в зґвалтуванні 20-річної дівчини суд обрав міру запобіжного заходу