У двох селах Вінниччини ввели карантин через сказ

У Вінницькій області в Сутисках Тиврівського району виявили нові випадки сказу в лисиць. На території села Сутиски та Шершні, за рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії оголосили режим карантину, повідомляє прес-службаТивровской райогосадміністраціі.

Згідно повідомленню, спалахи сказу зафіксували в Сутисках і в Шершнях. Серед людей провели роз'яснювальну роботу і почали термінову вакцинацію свійських тварин.

За рішенням надзвичайної комісії, в селах та прилеглих мисливських угіддях, в радіусі 5 кілометрів ввели карантин.

Нагадуємо : у випадку укусу будь-якою твариною – собакою, котом, білкою, лисицею, їжаком – потрібно не панікувати, а негайно шукати допомогу.

у разі укусу твариною, постраждалому варто:

– Звернутися за медичною допомогою до лікарні або травмпункту за місцем проживання, аби там обробили рану та ввели антирабічну сироватку, щоб не допустити розвитку хвороби.

– Якщо не має можливості якнайшвидше звернутися за кваліфікованою допомогою, бажано тривалий час промити рану під проточною водою, а також мильним розчином (це знизить кількість вірусу в рані), шкіру навколо рани обробити антисептиком (йодом або спиртом), накласти стерильну пов’язку, зверніться до лікаря.

– У жодному випадку не треба зупиняти кровотечу, оскільки вона сприяє видаленню з рани слини тварини.

– Чіпати, гратися чи забирати додому лісових звірів також не можна!

– Якщо ситуація сталася з домашніми тваринами, за ними треба спостерігати, оскільки навіть ті звірі, які живуть вдома, можуть підхопити це страшне захворювання. Але у будь-якій ситуації вакцинацію від сказу потрібно починати негайно.

Також медики наголосили, що вбивати тварину, яка вас вкусила, зовсім не потрібно. Навпаки, за нею має бути встановлене ветеринарне спостереження упродовж 10-ти днів. Якщо з твариною не відбувається нічого, змін у її стані чи поведінці не спостерігається, то на сказ вона не хвора, а відтак і лікування непотрібне. У випадку укусу невідомою твариною, місце перебування якої в подальшому відслідкувати не можна, або ж дикою (вовк, лисиця, їжак, кажан) ситуація може ускладнитися.

 

Попередня публікаціяУ Вінниці відбудеться відкриття нового приміщення креативного простору Артинов
Наступна публікаціяУ Вінниці за чотири роки дитячі садочки облаштували сучасними пароконвектоматами. ФОТО

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я