У селі Серебринці Вендичанської громади народжується символ пам’яті й шани – Меморіал Слави, присвячений шістьом місцевим героям, які загинули, захищаючи Україну від російської агресії.
Цей проєкт — більше, ніж просто пам’ятник. Це історія про згуртованість, віру та непохитну любов до рідної землі. Втілити його вдалося завдяки перемозі мешканців Серебринців у конкурсі «Твори добро», організованому ГО «Ми – Вінничани» та Благодійним фондом «МХП-Громаді».
«Кожен камінь тут дихає пам’яттю, кожна деталь — це вияв глибокої поваги до тих, хто віддав життя за свободу. Ця спільна справа об’єднала всю громаду, подарувала нам силу й натхнення», — діляться ініціатори.
Серед Героїв – Сергій Гвоздієвський, Віталій Печериця, Віталій Рибак, Костянтин Райкун, Євгеній Жуков і Тимур Думбадзе. Вік загиблих – від 33 до 46 років. Їхні імена тепер назавжди закарбовані у серцях земляків і на меморіальних плитах.
Для Серебринців цей Меморіал – не просто місце пам’яті, а живий символ незламності, відповідальності і надії. Він нагадує всім нам, що навіть найменші громади здатні творити великі діла заради майбутнього України.
Відтепер Серебринці – це не лише точка на карті Вінниччини, а й символ справжньої людської гідності та любові до Батьківщини.