У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї експонується унікальна виставка, що представляє невелику, але цінну частину колекції іконопису, яка належить різним конфесійним громадам Східного Поділля. Виставка демонструє глибокі релігійні традиції регіону та триватиме до 6 серпня 2025 року.

Як зазначають у музеї, ця експозиція сформована зі збережених музейних фондів і відображає багатовікову історію християнства в Україні. Особливу увагу приділено образам Пресвятої Богородиці — символу духовного захисту українського народу.

«Вся християнська Україна віддавна живе під заступництвом Матері Божої. Першою кам’яною церквою на наших землях стала Десятинна, збудована князем Володимиром у Києві наприкінці Х століття, і вона була присвячена Успінню Пресвятої Богородиці. Згодом на всій території України з’являлися храми, що вшановували цей святий образ», — розповідають у музеї.

Особливо важливим є «етнорелігійний статус» культу Богородиці в історії українського козацтва. Саме в часи козацької доби українського бароко (XVII–XVIII століття) особливо поширилися церкви на честь Покрови Пресвятої Богородиці. В цей період виникла унікальна іконографія — так звана «Козацька Покрова», де Богородиця зображена поруч із визначними діячами української історії.

Виставка також демонструє ікони сюжету «Коронування Пресвятої Богородиці», що символічно пов’язані зі святом Успіння. На цих іконах Богоматір постає коронованою Триєдиним Господом одразу після вознесіння на Небеса.

Запрошуємо усіх поціновувачів духовного мистецтва та історії відвідати виставку і доторкнутися до сакральної спадщини нашого краю.

Попередня публікаціяЗа якими адресами у Вінниці сьогодні ремонтують мережі
Наступна публікаціяУ Вінниці через куріння ледь не загинув чоловік: ВІДЕО