Служба безпеки України повідомляє про нову загрозливу тактику російських спецслужб, спрямовану на дестабілізацію ситуації всередині країни. Окупанти дедалі частіше намагаються завербувати українських громадян, використовуючи методи психологічного тиску та маніпуляції. Найнебезпечніше — вони видають себе за співробітників СБУ.

Вербування “під чужим прапором”

За даними СБУ, останнім часом фіксуються численні випадки, коли ворог телефонує або пише громадянам, представляючись “працівником Служби безпеки України”. У таких зверненнях пропонуються завдання злочинного характеру, які нібито потрібно виконати “в інтересах держави”.

Це класичний прийом спецоперацій «під чужим прапором» — коли противник маскується під українські структури для реалізації ворожих цілей. СБУ зазначає, що раніше подібна тактика російськими структурами фактично не використовувалась, однак нині її активно застосовують.

Як діє шахрайська схема

Один з популярних способів — це надсилання повідомлень через месенджери з фальшивими повістками. Громадяни отримують запрошення на “допит до слідчого СБУ” через вигадане кримінальне провадження, зазвичай — нібито за придбання заборонених товарів.

Після цього людина отримує дзвінок від невідомих, які пропонують “допомогти” у закритті справи — але за умови виконання певних завдань:

  • стеження за переміщенням певної особи;

  • перенесення предметів без пояснень про їхню природу;

  • грошові перекази на “донати ЗСУ”, які насправді — підставні;

  • придбання хімічних елементів та виготовлення СВП;

  • підпали об’єктів Сил оборони або адміністративних будівель;

  • диверсійна діяльність.

Крім цього, “куратори” вимагають встановити на телефон шкідливе програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться стеження за жертвою.

Хто у зоні ризику?

Якщо раніше ціллю таких операцій були переважно підлітки, то нині ворог звертає увагу і на людей похилого віку, розраховуючи на їхню вразливість і довірливість.

Служба безпеки України наголошує: справжні працівники СБУ не дають жодних завдань, які суперечать закону, та не вимагають встановлення сторонніх додатків на мобільні пристрої.

Що робити у разі підозри?

Якщо ви отримали підозрілу повістку або контакт з невідомими, які називаються співробітниками СБУ — не піддавайтеся тиску та одразу звертайтеся до офіційних каналів зв’язку:

  • 📱 чат-бот СБУ у Telegram: t.me/spaly_fsb_bot

  • ☎️ гаряча лінія СБУ: 0 800 501 482

Попередня публікаціяПодільський зоопарк — чарівне місце для вихідного дня
Наступна публікаціяРозклад богослужінь на Трійцю у кафедральному соборі Вінниці