Поблизу національного природного парку «Кармелюкове Поділля» вчені зафіксували рідкісну знахідку — ліщинового вовчка, також відомого як ліскулька руда. Гризуна помітив провідний інженер з охорони природних екосистем Сергій Демченко.

Як повідомляється на сторінці НПП «Кармелюкове Поділля» у Facebook, це лише третя зафіксована поява цього виду на території Вінницької області. А для самого парку — перша в історії.

Ліщиновий вовчок (лат. Muscardinus avellanarius) — представник родини вовчкових, мишовидний гризун, який веде переважно нічний спосіб життя. У дикій природі він живе близько трьох років, хоча в неволі може дожити й до шести.

Попри те, що в більшості європейських країн популяція виду залишається стабільною, в окремих регіонах спостерігається її скорочення. Саме тому ліщинового вовчка внесено до охоронних списків — Бернської конвенції та Директиви ЄС 92/43/ЄС. Водночас у Червоному списку МСОП він має статус виду з найменшим ризиком зникнення (LC).

Найчастіше цей гризун зустрічається у листяних лісах Європи та суміжних регіонів Азії, зокрема й в Україні, де мешкає в західних, центральних і північних областях.

У природному середовищі на нього полюють хижі птахи, такі як сипуха крапчаста (Tyto alba) та сокіл середземноморський (Falco biarmicus), а взимку — лисиці й дикі свині, які можуть розкопувати схованки з вовчками.

Попередня публікаціяОлена Шуляк: Родини з ТОТ повинні мати шанс на нове житло
Наступна публікаціяУ Жмеринці стартували щотижневі безкоштовні заняття зі скандинавської ходьби