У Вінницькій області розпочався традиційний “зимовий перепис” диких тварин, який дозволяє визначити орієнтовну кількість і види тварин, що мешкають у місцевих лісах. Цей облік проводиться на початку кожного року, повідомили на сторінці Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.

До складу команди, що проводить облік, входять не лише працівники мисливських угідь, а й мисливці, представники департаментів агропромислового розвитку, екології, природних ресурсів і Головного управління Держпродспоживслужби. Дані, отримані під час перепису, допомагають не тільки з’ясувати кількість тварин, а й визначити, на які види слід звернути увагу для збільшення поголів’я, зокрема серед хижаків, таких як вовки і лисиці, чия чисельність останнім часом значно зросла.

Відомо, що через відсутність снігу, який дозволяє підрахувати тварин за слідами, облік проводять методами опитування майстрів лісу та обліку на підгодівельних майданчиках, а також за допомогою фотопасток. Завершити облік планують до 20 лютого.

Особливу увагу звертають на популяцію зубрів – найбільша кількість червонокнижних велетнів мешкає саме на Вінниччині. Лісівники Вінницького надлісництва обіцяють вже до кінця поточного тижня оприлюднити точну кількість зубрів на території лісових угідь.

Мисливські угіддя Вінниччини займають площу понад 2 мільйони гектарів, і за даними лісівників, з часів введення воєнного стану чисельність фауни в місцевих лісах зросла.

Облік диких тварин має велике значення для планування лімітів добування та відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2025-2026 років.

Попередня публікаціяВінницькі спортсмени вразили на чемпіонаті Європи з ММА
Наступна публікаціяСікорський про плани США щодо України: нестандартні, але з надією на успіх