Протягом 2024 року у Вінницькій області було зафіксовано 6 випадків булінгу в школах. Такі дані наводяться в аналітиці Опендатабот. В Україні загалом за цей період поліцією складено 219 протоколів за булінг (ст. 173-4 КУпАП).

Кожен другий протокол стосується підлітків віком від 14 до 16 років — всього 124 протоколи цьогоріч. У 80% цих випадків вже винесено рішення. Важливо зазначити, що кількість таких правопорушень суттєво зросла за останні два роки: у 2021 році протоколи щодо підлітків становили лише 45% від загальної кількості справ.

Кожне шосте порушення стосується булінгу, вчиненого групою осіб або в результаті повторного інциденту. Від початку року зафіксовано 37 таких випадків. Крім того, 12 протоколів складено на освітян, які не повідомили про випадки булінгу, хоча були про них поінформовані.

Наприкінці жовтня в Україні було запроваджено спеціальну кнопку для анонімних звернень щодо булінгу. За цей час на неї надійшло 85 повідомлень. Згідно з даними Міністерства освіти та науки України, 80% звернень подають батьки, а лише 20% — самі діти. Цю можливість уже використали у 16 регіонах країни.

Булінг передбачає адміністративну відповідальність, починаючи з 16 років. До цього часу за вчинки дітей відповідають їхні батьки. Зараз за булінг накладають штрафи від 850 до 3400 грн. Керівники навчальних закладів також можуть бути оштрафовані або навіть відправлені на виправні роботи та позбавлені до 20% заробітку за неналежне реагування на випадки булінгу.

Попередня публікаціяВінницька зупинка «Автогосподарство» змінює назву на «Сабарівське кладовище»
Наступна публікаціяБез російської: залізничні квитки відтепер будуть українською та англійською