Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності тепер виконуватиме функції центральної МСЕК.

Уряд, виконуючи рішення РНБО і президента Володимира Зеленського, затвердив план боротьби з корупцією та порушеннями в системі МСЕК. У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що план включає:

  • створення робочої групи для перегляду рішень МСЕК, особливо щодо посадовців;
  • розробку плану цифровізації всіх етапів проходження експертизи спільно з Мінцифрою;
  • аудит пенсійних виплат по інвалідності для прокурорів та інших державних посадовців, який проведуть Пенсійний фонд, ДБР, Нацполіція та СБУ;
  • розробку законопроєктів щодо комплексної реформи МСЕК, які МОЗ та Мінсоцполітики подадуть на розгляд уряду.

МОЗ також розробило законопроєкт для трансформації процесів визначення інвалідності та ліквідації МСЕК, що нині перебуває на громадському обговоренні. Цей законопроєкт був презентований громадським організаціям та експертам на початку жовтня.

У міністерстві пояснили, що центральна МСЕК, яку утворює МОЗ, виконує організаційно-методичні функції, а регіональна вертикаль включає 328 комісій, які діють на місцевому рівні. Керівників обласних комісій призначає обласна рада.

На останньому засіданні уряд вніс зміни до положення про медико-соціальну експертизу, що дозволяють МОЗ покладати функції центральної МСЕК на організації, які мають відповідну ліцензію. Відтепер ці функції буде виконувати Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності у Дніпрі. Тут створюють необхідну матеріально-технічну базу, яка має полегшити проходження експертизи.

Алгоритм оскарження рішень МСЕК залишається незмінним. У разі оскарження справу направлять до інституту в Дніпрі, де з вами зв’яжуться для подальших дій.

Реформа МСЕК охоплює всі необхідні аспекти, зазначив голова парламентського комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький. Він нагадав, що зобов’язання провести реформу МСЕК було взято урядом ще у травні 2023 року, а законопроєкт має бути поданий до Верховної Ради до 1 листопада.

Попередня публікаціяГотуємо томатні котлети: легкий рецепт для домашнього свята
Наступна публікаціяВінниця прощається з двома захисниками, що полягли за Україну