Майже кожна четверта дитина у світі безпосередньо постраждала від війни, а 67% відчули її непрямий вплив.

Такі дані соціологічного дослідження “Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління” були представлені в Києві на четвертому Саміті перших леді та джентльменів.

В рамках дослідження було опитано 300 батьків і 300 дітей із 15 країн, включаючи Україну, США, Бразилію, Литву, Японію, Францію та Ірак, загалом зібравши 9000 інтерв’ю.

«Безпека дітей має багато аспектів, тому ми детально вивчили основні загрози, які стосуються дітей у всьому світі, незалежно від країни проживання», – зазначила перша леді України Олена Зеленська.

За результатами опитування серед підлітків віком від 13 до 17 років, 89% дітей знають про принаймні одну війну чи збройний конфлікт, що триває зараз.

Найбільше від війни постраждали українські діти – 99% з них безпосередньо відчули негативний вплив бойових дій. До цієї групи також належать діти, які:
– проживають у країнах, де йде війна;
– мають родичів або друзів на фронті;
– втратили близьких через бойові дії;
– мають родичів або друзів, які підтримують країну у війні.

З іншого боку, лише 4% дітей у Японії зазнали безпосереднього впливу війни.

Найбільший непрямий вплив війни відчули діти у Франції – 86% з них знайомі з людьми, які проживають у зонах бойових дій, або регулярно отримують інформацію про війну з медіа. Вони також стикаються з наслідками, як-от підвищенням цін на товари та послуги.

«Непрямий вплив війни відчутний навіть у країнах, де війни немає, що підтверджує: війна, розв’язана Росією, впливає на весь світ», – додала Зеленська.

Дослідження показало, що діти, які безпосередньо постраждали від війни, значно більше переживають щодо різних аспектів свого життя, ніж їхні однолітки.

Зокрема, у 78% із них посилюється почуття небезпеки вдома, 42% переживають через зовнішній вигляд, а 35% – через безпеку за межами дому.

Водночас 8 із 10 дітей стикалися з небезпечними ситуаціями в школі, такими як булінг, насильство або крадіжки. Для українських дітей додатковою загрозою під час навчання є переривання занять через повітряну тривогу.

Опитування також виявило, що 80% батьків занепокоєні небезпекою в інтернеті, а 8 з 10 підлітків знають когось, хто став жертвою онлайн-цькування. Серед них 13% зазнали шантажу через інтимні фото, 16% отримували погрози, а 21% натрапляли на матеріали про самогубство чи насильство.

Основними проблемами, які турбують дітей, є питання ментального здоров’я, сімейні труднощі та екологічні проблеми.

Дослідження було проведено міжнародною консалтинговою компанією Catalyse Research спільно з BRAND UKRAINE за підтримки ЮНІСЕФ.

Опитування тривало з 6 по 18 серпня 2024 року шляхом онлайн-спілкування на місцевих мовах.

Нагадаємо, за результатами дослідження “Індекс майбутнього”, 60% українських дітей почуваються в безпеці, хоча 44% мають ознаки ПТСР, а 40% регулярно стикаються з булінгом.

Попередня публікаціяУ Вінниці провели успішні трансплантації нирок від померлого донора
Наступна публікаціяНа Вінниччині втрачено понад 2 тисячі одиниць зброї з початку війни