20 серпня Верховна Рада ухвалила закон №8371, що забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних із Російською православною церквою. Це рішення може призвести до припинення діяльності Української православної церкви (Московського патріархату). За закон проголосували 265 депутатів, серед яких були і народні обранці з Вінниччини.
У підсумковому голосуванні проти виступили 29 депутатів, утрималися – 4, решта були відсутні. Депутати від Вінниччини, обрані в мажоритарних округах, частково підтримали закон, але значна частина з них була відсутня під час голосування.
Розглянемо голосування депутатів з Вінниччини за фракціями:
Фракція “Слуга народу”:
Ірина Борзова – відсутня;
Анатолій Драбовський – за;
Максим Пашковський – за.
Фракція “Батьківщина”:
Олег Мейдич – відсутній.
Депутатська група “Довіра”:
Лариса Білозір – за;
Геннадій Вацак – відсутній;
Микола Кучер – за.
Депутатська група “За майбутнє України”:
Петро Юрчишин – за.
Серед депутаток з Вінниччини, обраних за партійними списками:
Юлія Овчінікова (фракція “Слуга народу”) – за.
Олександра Устінова (фракція “Голос”) – відсутня.
Лариса Білозір прокоментувала своє голосування та ситуацію навколо ухваленого закону, наголосивши на необхідності позбавлення України впливу російського тоталітарного режиму через Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП). За її словами, цей закон став важливим кроком на шляху до духовної незалежності України. Він набере чинності через день після публікації та надасть 9 місяців для добровільного приєднання до Православної церкви України (ПЦУ).
Лариса Білозір також зазначила, що після цього терміну спеціальна комісія розпочне перевірку релігійних організацій, які не перейшли до ПЦУ, а рішення про заборону їх діяльності буде ухвалюватися адміністративно або через суд на основі зібраних доказів. Вона підкреслила, що попереду ще багато роботи для забезпечення законності та правового підґрунтя для всіх дій, пов’язаних з цим законом.