У ніч з 12 на 13 серпня мешканці Землі матимуть нагоду спостерігати за вражаючим метеорним потоком Персеїди, що є одним із найвразливіших зорепадів в році. Це феномен також буде доступний для спостереження на території України.
За повідомленням, в темних регіонах з найменшим світловим забрудненням, під час нічного піка, можна очікувати від 60 до 100 «зірок, що падають» на годину. У світліших областях цей показник буде приблизно одна метеорна зірка на хвилину.
Фаза Місяця також впливає на спостереження «падаючих зірок». Через спадну фазу Місяця освітленість його поверхні буде становити лише 10%, що сприяє більш яскравому спостереженню метеорного потоку.
Важливо зауважити, що початок зорепаду відзначився вже 17 липня. Але ніч з 12 на 13 серпня буде відзначатися його найбільшою активністю.
Спостерігати за «падаючими зірками» можна буде в напрямку сузір’я Персея, яке розташоване недалеко від Кассіопеї і нагадує літеру “W”.
Метеорний потік Персеїди формується з частинок, що залишаються від комети Свіфта-Таттла. Ця комета рухається по витягнутій орбіті, зробивши один оберт навколо Сонця за 133 роки. Під час наближення до Сонця, її ядро випаровується, приносячи із собою мініатюрні частки та камені. Позаду комети утворюється шлейф.
Ширина метеорного потоку оцінюється на близько 40 мільйонів кілометрів, і Земля перетинає його приблизно протягом місяця. Найбільш щільна частина потоку налічує близько 1,3 мільйона кілометрів, і наша планета проходить через неї за близько 12 годин.
Докладніше дивіться у відео від Василя Пріца вчителя фізики, а наразі військового. Відео про метеоритний потік Персеїди він записав до війни у 2021 році.