У Вінниці 9 серпня відбудеться прощання із двома військовослужбовцями — Олегом Андрушком та Сергієм Тарасюком. Обоє захисників загинули, боронячи Україну від російських окупантів. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Олег Андрушко, який мав позивний «Гном», присвятив захисту України багато років. У 2015–2016 роках він добровільно долучився до війська та служив розвідником і навідником САУ у складі 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.

Після початку повномасштабного вторгнення Олег знову став до лав Сил оборони. Він виконував бойові завдання у складі 211-ї понтонно-мостової бригади, а згодом — 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського, де служив гранатометником взводу вогневої підтримки.

46-річний військовий загинув 24 квітня 2025 року під час бою поблизу села Андріївка Волноваського району Донецької області.

Олег народився 2 листопада 1978 року у селі Звенигород Львівської області. За освітою був взуттєвим майстром, працював у сфері логістики. Разом із дружиною виховував дітей.

За словами дружини Світлани, побратими дали Олегу позивний «Гном» ще під час АТО — за кмітливість та здатність знаходити вихід зі складних ситуацій.

Прощання з Олегом Андрушком розпочнеться о 11:00 на вулиці Садовського, 48, а о 12:00 — у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Поховають воїна о 13:00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Другий полеглий воїн — Сергій Тарасюк, позивний «Шелдон». Він добровільно приєднався до Збройних сил України на початку 2025 року. Військовий служив у роті ударних безпілотних комплексів Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького та виконував бойові завдання на Запорізькому напрямку.

Сергій займався відстеженням дій російських військ та аналізом можливих напрямків ворожих ударів. Побратими згадують його як надзвичайно кмітливого та сильного аналітика.

41-річний захисник загинув 3 серпня 2026 року поблизу села Покровське Пологівського району Запорізької області.

Сергій Тарасюк народився 6 квітня 1985 року у Вінниці. Навчався у школі №2, згодом закінчив технічний ліцей та здобув освіту за спеціальністю «Фізика» у Київському політехнічному інституті.

До повномасштабної війни Сергій працював у медіа та на телебаченні. Був відеоінженером і випусковим редактором на телеканалах «XSport», «Спорт 1» та «Спорт 2». Останнім місцем його роботи стала компанія «Beter».

Побратими та друзі згадують Сергія як добру, щиру та надзвичайно розумну людину, яка мала чудове почуття гумору та захоплювалася футболом.

Прощання із Сергієм Тарасюком розпочнеться о 11:15 у «Реквієм Хол» на вулиці Академіка Янгеля, 4. Поховають воїна о 13:00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Вічна пам’ять і шана полеглим воїнам.

Попередня публікаціяСирна запіканка — швидкий та корисний десерт