Епідемічна ситуація щодо сказу у Вінницькій області залишається напруженою. Про це повідомили у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб спільно з ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Станом на 3 листопада 2025 року лабораторно підтверджено 112 випадків сказу у тварин, що майже удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року (60 випадків).

Захворювання реєстрували в усіх районах області:

  • Хмільницький – 35 випадків,
  • Вінницький – 27,
  • Гайсинський – 20,
  • Тульчинський – 10,
  • Жмеринський – 13,
  • Могилів-Подільський – 7.

Найчастіше хворіють собаки (38,3 %), а також лисиці та коти (по 27,7 %). Зафіксовано поодинокі випадки серед великої рогатої худоби, борсуків та дрібної рогатої худоби.

З початку року за антирабічною допомогою після укусів чи ослинення тваринами звернулися 3 942 жителі області, з них 193 постраждали від скажених тварин. Найбільше звернень зареєстровано у Вінницькому районі – 1 911 осіб, далі – Гайсинський (613), Хмільницький (428), Тульчинський (417), Жмеринський (388) та Могилів-Подільський (185).

Щеплення проти сказу призначили 2 364 людям, що становить майже 60 % від загальної кількості звернень. Повний курс вакцинації завершили 1 957 осіб (82,8 %). Серед дітей до 18 років щеплення отримали 699 осіб, із них 532 пройшли повний курс (76,1 %).

Фахівці зазначають, що випадків сказу серед людей на Вінниччині цього року не зафіксовано, однак закликають мешканців не зволікати зі зверненням до медиків після укусів тварин та своєчасно вакцинувати домашніх улюбленців.

Попередня публікаціяОлег Мейдич: У час війни бюджет не може бути схемою наживи
Наступна публікаціяПогода у Вінниці 7 листопада