У Вінницькій області продовжують посилений епідеміологічний нагляд за холерою, який в Україні діє з 1 червня по 1 жовтня 2025 року. Такий контроль пов’язаний із ризиком поширення кишкових інфекцій у спекотний період та можливим забрудненням водних ресурсів.
За даними Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, протягом 35-го тижня в регіоні зареєстровано 53 випадки гострих кишкових інфекцій. Лабораторні обстеження людей на холеру цього тижня не проводилися.
Фахівці також здійснили 19 досліджень проб довкілля:
17 — води з відкритих водойм у місцях масового відпочинку,
2 — стічної води з інфекційних стаціонарів.
У жодній із проб холерний вібріон не виявлено. Епідеміологічна ситуація в області залишається стабільною, випадків холери не зафіксовано.
Медики нагадують, що надійним способом профілактики інфекційних хвороб є дотримання правил особистої гігієни, вживання якісної питної води та уникнення купання у забруднених водоймах.