У південних регіонах України фіксується стрімке зростання популяції сарани — небезпечного шкідника, здатного завдати серйозної шкоди врожаю. Вінниччина наразі залишається поза зоною ураження, проте Держпродспоживслужба області рекомендує аграріям і громадам посилити моніторинг сільськогосподарських угідь.

Як повідомили 22 липня у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області, осередки масового розмноження сарани вже зафіксовано у Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській та південно-західній частині Одеської області. Через спекотну та посушливу погоду зростає ризик поширення шкідника на нові території, зокрема й на Вінниччину.

Фахівці наголошують: надзвичайно важливо вже зараз провести обстеження посівів, особливо багаторічних трав, пасовищ, необроблених земель поблизу полів. Якщо будуть виявлені личинки або зграї сарани, необхідно негайно звернутись до фітосанітарних інспекторів.

Телефон для оперативного зв’язку: (0432) 65-91-50

Сарана перелітна (Locusta migratoria) — багатоїдний шкідник, який у масових кількостях поїдає зелені рослини, надаючи перевагу злаковим культурам: пшениці, кукурудзі, просу, сорго. У фазі личинки вона рухається щільними групами, а дорослі особини можуть долати до 300 км на день, підхоплені вітром. 1000 комах на одному квадратному метрі здатні знищити 30 кг рослинної маси.

У випадку появи сарани на присадибних ділянках, жителям радять не зволікати й використовувати побутові обприскувачі з дозволеними засобами захисту рослин.

Пильність, своєчасне виявлення та швидке реагування — головна зброя у боротьбі з сараною, яка вже неодноразово спричиняла втрати врожаїв у світі.

Попередня публікаціяТрави для зміцнення волосся: природний догляд та зростання
Наступна публікаціяЗа якими адресами у Вінниці сьогодні ремонтують мережі