Пілот без дрона, але зі зброєю точності: історія “Шамана” з 14-ї бригади НГУ

«В пілота немає свого дрона — в нього тільки пульт»: як оператор БПЛА «Шаман» знищує ворога скидами, розповіли на сторінці 14 – штурмової бригади НГУ “Червона Калина”.

У 14-й бригаді Національної гвардії України “Червона Калина” служить гвардієць із позивним Шаман — один із тих, хто щодня веде невидиму, але надзвичайно ефективну війну проти окупантів. Його зброя — дрон, точність і холодний розрахунок. Його місія — аеророзвідка, вогневе ураження цілей і прикриття побратимів.

 Свою службу Шаман розпочинав як стрілець, але швидко зрозумів: небо — його стихія. Пройшов курси пілота БПЛА і буквально з перших вильотів став надзвичайно ефективним оператором. Хоча зізнається: «на першому бойовому виході руки з пультом тряслись», — сьогодні він працює впевнено, рішуче й винахідливо.

«Кожен виліт — нова ситуація. Немає єдиного алгоритму. То ворог ховається під деревами, то змінює позиції. Доводиться постійно підлаштовуватись, думати, винаходити нові підходи», — розповідає пілот.

 Шаман наголошує: головний ворог дрона — погода. Проте ще більшою загрозою є обстріли. Він згадує, як один із “Градівських” ударів повністю знищив його позицію. Вижив завдяки досвіду, рефлексам і злагодженій роботі побратимів.

 Часто бійцю доводиться імпровізувати прямо на передовій — шукати способи підпалити ворожі укриття, проводити розвідку у складних умовах, а іноді навіть повертати загублені дрони.

«Пілот БПЛА — це не лише очі піхоти. Ми — їхній щит, їхня підтримка, а інколи і їхнє порятунок. Ми прикриваємо, виявляємо, знищуємо», — каже Шаман.

Його особиста мета — «демілітаризувати» російську армію якнаймасштабніше, використовуючи всю технічну майстерність та креативність, якої в нього, без сумніву, вистачає.

14-та бригада НГУ “Червона Калина” продовжує боротьбу за свободу України. Історії таких воїнів, як Шаман — це не лише про героїзм, а й про високий професіоналізм, що щодня рятує життя на передовій.

Попередня публікаціяПадіння з велосипеда ледь не коштувало життя 6 річному вінничанину
Наступна публікаціяНа Вінниччині посівна кампанія ярих культур виходить на фінішну пряму