Безбар’єрність — це більше, ніж турбота про людей з інвалідністю. Це створення такого середовища, у якому кожен громадянин, незалежно від фізичних чи когнітивних особливостей, може вільно пересуватись, навчатися, працювати, відпочивати та брати участь у житті громади.

Одним із прикладів втілення цієї ідеї в реальність є кінотеатр «Родина» у Вінниці, який вже протягом двох років демонструє фільми з адаптацією для людей із порушеннями зору або слуху, розповідають в міськраді.

Кіносеанси, доступні кожному

Завдяки спеціальному мобільному додатку, відвідувачі з порушенням зору можуть слухати аудіодискрипцію — голосовий опис подій на екрані, а люди з порушенням слуху можуть переглядати фільм із прихованими субтитрами.

Як це працює:

  • перед переглядом потрібно завантажити застосунок на смартфон;

  • обрати фільм і завантажити відповідну аудіо- або субтитрову доріжку;

  • натиснути «відтворити» — система автоматично синхронізується з фільмом через мікрофон телефону;

  • для зручності радять мати навушники або слуховий апарат.

 Досвід родини Мазур

14-річна Дарія Мазур, яка незряча з народження, обожнює кіно. Її мама, Олександра Мазур, розповідає:

«Ми часто відвідуємо кіносеанси разом із донькою. Центр реабілітації “Гармонія” організовує такі заходи, але ми й самі на вихідних ходимо в кіно. Даші дуже подобається!»

Це не поодинокий випадок. За словами Галини Боднар, директорки МКП «Кінотеатр “Родина”», послугою користуються багато вінничан:

«До нас приходить чимало молоді, батьків із дітками. Вони добре орієнтуються в застосунках і отримують задоволення від перегляду фільмів. Такі сеанси стали звичною частиною нашої роботи».

Афіші кінопоказів можна знайти на Facebook-сторінці кінотеатру та на офіційному сайті.

Вінниця — серед лідерів безбар’єрності в Україні

Місто системно впроваджує підхід до доступності у культурі, освіті, послугах і громадському просторі. Адаптовані кіносеанси — лише один із численних прикладів.

З 19 по 25 травня в Україні вперше відзначається Національний тиждень безбар’єрності, ініційований першою леді Оленою Зеленською. Його мета — сформувати нову суспільну норму, в основі якої — рівні можливості для всіх.

Попередня публікаціяПовернення додому: реалізовано першу частину великого обміну «1000 на 1000»
Наступна публікація«Не могла дочекатись, коли зателефонує»: з полону повернувся військовий Сергій Головенко з Олександрівки