Упродовж березня-квітня до травмпункту Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні звернулося вже близько 300 людей через укуси кліщів. Лікарі застерігають: з потеплінням ці паразити активізуються, а ризик зараження небезпечними інфекціями — зростає.

За словами завідувача травматологічного пункту лікарні Степана Юшкова, особливо вразливими є діти, які багато часу проводять на природі. Кліщі найчастіше трапляються у високій траві та чагарниках, вони не вміють стрибати, тож легко чіпляються до одягу або шкіри.

— Якщо ви виявили присмоктаного кліща, не намагайтеся видалити його самостійно, — наголошує медик. — У жодному разі не змащуйте його олією, спиртом, не припалюйте і не смикайте — це може лише ускладнити ситуацію. Краще одразу звернутися до лікаря: у Вінниці — в обласну дитячу лікарню, а у віддалених населених пунктах — до сімейного лікаря чи хірурга в районній лікарні.

У медзакладі проводять безпечне видалення кліща, обробляють рану антисептиком, надають рекомендації щодо подальшого спостереження. У разі потреби — скеровують на лабораторні дослідження або до інфекціоніста. Дослідити кліща можна в обласному центрі контролю та профілактики хвороб за адресою: м. Вінниця, вул. Малиновського, 11.

Кліщі становлять небезпеку тим, що можуть переносити бореліоз (хворобу Лайма), кліщовий енцефаліт та інші інфекції. Вони активізуються, коли температура перевищує +5 °C, з піком активності у квітні-червні.

Медики радять батькам після прогулянок уважно оглядати дітей і їхній одяг. Репеленти можуть не завжди захистити, тож варто обирати закритий одяг для прогулянок у природі.

Також важливо знати симптоми, які можуть свідчити про ускладнення після укусу:

  • підвищення температури, слабкість, головний біль, м’язовий біль, збільшення лімфовузлів;
  • почервоніння або «мішень» навколо місця укусу;
  • висип, біль у суглобах, зміни настрою або поведінки.

При появі таких ознак необхідно негайно звертатися до лікаря.

Попередня публікаціяУ Ситковецькому ліцеї стартував проєкт з переробки шкільних відходів за допомогою верміферми
Наступна публікаціяМісяць із Galaxy А56: думки експертів та враження користувачів