У Вінниці пройшов військовий вишкіл, організований громадською організацією «Едельвейс». Захід був максимально наближений до умов реального бойового виходу групи БПЛА.
Вінничани різного віку зібралися, щоб отримати знання від досвідченого військового оператора БПЛА Романа Костишина. Серед учасників були викладачі, представники різних професій, молодь і навіть цілі родини. Наймолодшій учасниці було всього шість років.
«Сьогодні ми проводимо вишкіл, присвячений роботі з дронами, зокрема — розвідці та скидам. Для молоді заплановане невелике фізичне навантаження, щоб вони відчули, що таке пересування на позицію або повернення з неї з усім необхідним обладнанням. Далі буде трохи теорії і практики польотів, зокрема з використанням дронів типу Mavic», — зазначив Роман Костишин.
На початку навчань учасники долали кількакілометрову дистанцію, одягнені в розвантажувальні жилети з бронепластинами, несучи бутлі з водою вагою від 5 до 10 літрів — таким чином імітувалося бойове навантаження. Потім учасники ознайомлювалися з облаштуванням позицій та технічними особливостями роботи операторів БПЛА.
«Предмет “Захист України” нині структуровано в окремі тематичні модулі, аби дати дітям своєрідний курс молодого бійця. Учні вивчають стрілецьку справу, бойову тактику, роботу з дронами та основи тактичної медицини. Сьогоднішній вишкіл для нас — це не тільки обмін бойовим досвідом між фахівцями та громадськими активістами, а й важливий крок для подальшої роботи з дітьми у напрямку підготовки до реалій сучасної війни», — розповіла викладачка предмета «Захист України» Олена Козаченко.
Під час вишколу розглядалися різні моделі дронів, зокрема серії Mavic, а також обговорювалися можливості пристроїв Autel, FPV, техніка скидання вантажів тощо. Програма включала як теоретичну частину, так і практичні заняття, що базувалися на реальному військовому досвіді.
«Я прийшов на вишкіл, щоб перевірити свою підготовку й дізнатися щось нове», — поділився учасник заходу Михайло Шумило.
Вишкіл подарував учасникам безліч позитивних емоцій, нових знань та незабутніх вражень. Багато хто вперше спробував себе в ролі оператора дронів, відчувши на практиці, як це — керувати Mavic у польових умовах. Учасники випробовували свої сили, здобували новий досвід і ділилися враженнями, що обов’язково стануть у пригоді як у цивільному житті, так і в умовах можливих викликів.