10 квітня у Вінниці пройшов Inclusive Tourism Workshop — унікальний захід, присвячений розвитку інклюзивного туризму та розробці доступних маршрутів для маломобільних груп населення. Головною родзинкою події стало створення п’яти оригінальних інклюзивних екскурсій Вінницею, розроблених самими учасниками.

До участі долучились старшокласники, студенти, активісти туристичної спільноти та представники маломобільних груп — загалом понад 50 учасників. Воркшоп відбувся у молодіжному центрі «Квадрат», повністю облаштованому для людей з інвалідністю.

Організатором події став молодіжний проєкт з безбар’єрності «Open City», ініційований випускниками програми Урбанруху «У міста є Я». Захід відбувся за підтримки департаментів маркетингу міста, туризму та відновлення і розвитку Вінницької міської ради.

«Ми прагнемо через неформальну освіту поширювати знання про інклюзію серед молоді та мотивувати її творити нову, доступну Вінницю. Цей воркшоп став наймасштабнішим у нашій серії заходів», – розповіла співзасновниця “Open City” Марія Іваннікова.

Подія стартувала з мінілекції про інклюзію, а далі відбулась панельна дискусія з експертами у сфері туризму, урбаністики та доступності. Серед спікерів — Людмила Нецкіна (ГО «Гармонія»), Віктор Зелінський (Вінницька організація УТОС), Олександр Вешелені (департамент маркетингу міста) та Євгенія Штельмах (відділ безбар’єрності міськради).

«Доступність – це не тільки пандуси та тактильна плитка. Це про повагу, рівність і наше щоденне ставлення до людей з особливими потребами», – наголосила директорка департаменту відновлення та розвитку Ольга Ремешевська.

До діалогу приєдналася й досвідчена гідеса, амбасадорка Вінниці Тетяна Рибак, яка поділилася практичними порадами з організації інклюзивних екскурсій.

У практичній частині учасники розділилися на команди та працювали над створенням маршрутів, адаптованих для людей із порушеннями зору, слуху, для користувачів крісел колісних, а також для батьків з дитячими візками. В результаті було представлено інноваційні ідеї, серед яких:

  • екскурсія до Вежі Артинова з тактильним відчуттям вібрацій годинникових мелодій для людей з порушенням слуху;

  • сенсорні екскурсії з дегустацією ароматів квітів або чаю;

  • маршрути з комфортними зупинками для людей на візках.

«Ми побачили реальний потенціал у цих маршрутах. Деякі з них універсальні і підійдуть кільком групам водночас. Найкращі ідеї ми обговоримо в департаменті туризму і вже найближчим часом розпочнемо їхнє тестування», – зазначив Олександр Вешелені.

Команда «Open City» знову підтвердила, що зміни — це справа не лише держави, а кожного з нас. Смислове гасло заходу — «Візьми і зроби» — стало живою ілюстрацією сили ініціативи, емпатії та партнерства задля створення по-справжньому доступного міста.

Попередня публікаціяПам’яті добровольця, воїна, героя: на Вінниччині відкрили меморіальну дошку бійцю бригади «Червона Калина»
Наступна публікаціяЯк боротись із метеочутливістю: поради для здоров’я під час весняних “гойдалок”