У самому серці індустріального кластеру Вінниці, де розташовані одразу чотири індустріальні парки, відбулася знакова подія, що має стратегічне значення для розвитку енергетичної інфраструктури міста, повідомили в ОВА Вінниччини.

На майданчику будівництва трансформаторної підстанції 110/20 кВ «Тяжилівська» представники обласної та міської влади разом із керівництвом АТ «Вінницяоблтеплоенерго» підписали історичний документ, який було закладено в символічну капсулу часу. Капсулу вмуровують у фундамент майбутнього енергооб’єкта як символ віри у стійке, енергонезалежне та інноваційне майбутнє Вінниці.

Підстава для інвестицій і зростання

Як підкреслив директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігор Цехановський, стабільне електропостачання є базовим чинником для розвитку соціально-економічної сфери територіальних громад.

«Я переконаний, що Вінниця має всі передумови, аби стати потужним осередком залучення інвестицій, прикладом ефективного використання ресурсів та партнерства між владою, бізнесом і громадою. Цей досвід надзвичайно важливий для всієї області», — зазначив посадовець.

Енергетичний вузол майбутнього

За словами директора АТ «Вінницяоблтеплоенерго» Юрія Касіча, компанія послідовно розвиває Вінницький енерговузол. Уже збудовано понад 12 км повітряних ліній, а у 2025 році розпочнуться масштабні роботи безпосередньо на самій підстанції.

«У 2026 році планується завершити прокладку кабельної частини лінії електропередач і ввести в експлуатацію перший трансформатор», — додав він.

У 2027–2029 роках заплановано завершення будівництва та реконструкцію лінії до однієї з міських підстанцій. Загальні інвестиції АТ «Вінницяобленерго» у цей енерговузол перевищать 1 мільярд гривень, що стане найбільшим приватним вкладенням в інфраструктуру міста за останні роки.

Сила енергії — сила регіону

Реалізація цього масштабного проєкту забезпечить високу надійність електропостачання, відкриє нові можливості для промислового розвитку та підвищить інвестиційну привабливість Вінницької області.

Попередня публікаціяПрезидент ПАРЄ відвідав виставку вінницького митця Володимира Козюка у Страсбурзі
Наступна публікаціяНовітня STEM лабораторія в Чернятинському коледжі: сучасність та інновації за підтримки МХП