У березні 2025 року на території Вінницької області було зареєстровано 367 випадків звернень громадян за медичною допомогою після нападу тварин. Це становить 25,3 випадки на 100 тисяч населення. У порівнянні з лютим, коли таких звернень було 213 (14,7 на 100 тисяч населення), кількість постраждалих зросла в 1,7 раза.

Про це повідомляє лікар-епідеміолог Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Кушнір. Вона зазначає, що збільшення кількості звернень може бути пов’язане із сезонною активізацією тварин, зокрема бродячих собак і лисиць, які є основними переносниками вірусу сказу.

Чому це важливо?

Сказ – смертельно небезпечне захворювання, яке передається через укуси, подряпини або ослинення зараженою твариною. Інкубаційний період може тривати від кількох тижнів до кількох місяців, тому важливо своєчасно звертатися за медичною допомогою у разі контакту з потенційно хворою твариною.

Як діяти у разі укусу тварини?
  1. Промити рану великою кількістю води з милом – це допоможе знизити ризик інфікування.

  2. Обробити рану антисептиком (йодом або спиртом).

  3. Негайно звернутися до лікаря для оцінки ризику та можливої вакцинації.

  4. Якщо тварина домашня, варто спостерігати за нею протягом 10 днів – зазвичай хворі тварини гинуть за цей час.

Профілактика сказу
  • Вакцинація домашніх тварин (собак, котів).

  • Контроль чисельності безпритульних тварин.

  • Інформування населення про небезпеку сказу та необхідність своєчасного звернення до лікаря.

З актуальними статистичними даними можете ознайомитись в інфографіці, яку підготувала лікар-епідеміолог Світлана Кушнір.

Попередня публікаціяВінницький технічний фаховий коледж запрошує на День відкритих дверей
Наступна публікаціяДрони «Червоної Калини» б’ють точно, жорстко, невідворотно: нове відео полювання від 14-ї штурмової бригади НГУ