Вінницький Хаб МХП спільно із БФ «МХП – Громаді» підтримують військових і ветеранів як серед працівників підприємств та членів їхніх родин, так і пайовиків й жителів громад, де господарює. Родина Войтенків – яскравий приклад того.

Віктор Войтенко – людина, яка заплатила високу ціну за нашу свободу

Він був на фронті всього місяць, але цього вистачило, щоб його життя кардинально змінилося. Чоловік з народження жив у селі Кунка Гайсинського району. Працював підсобним робітником на місцевих підприємствах. Разом із дружиною Лесею виховували 5 дітей (четверо з них уже дорослі. Нині в сім’ї  проживає лише Каріна. Вона ще школярка).

Восени 2023 року чоловіка мобілізували. Після навчання відразу направили на Донецький напрямок. Одного ранку, як тільки з побратимом заступили на чергування, підлетів ворожий дрон і кинув вибуховий боєприпас прямо під його ноги. Чоловік  розповідає, коли опустив голову, то встиг побачити, що ноги просто ніби хтось перемолов, потім знепритомнів.  Побратими  доставили Віктора до шпиталю, де лікарі змогли врятувати його життя, але обидві ноги довелося ампутувати.

«Я дуже довго лежав по шпиталях. Спершу в Дніпрі, потім – у Вінниці. Мені зробили 27 операцій. Медики хотіли врятувати хоча б пів правої ноги, але потім  сказали, що доведеться і її ампутувати, аби вберегти життя. У шпиталі мені дали спеціальний візок, потім благодійники подарували іще два. Але коли я приїхав додому, після довгого лікування, зрозумів, що моя оселя мені зовсім не підходить. Високі пороги, вузькі дверні прорізи, неадаптована ванна кімната – все це зробило мене фактично заручником власного будинку. Я не міг елементарно самостійно переїхати з кімнати в кімнату. Тоді ми з родиною почали шукати підтримку і дізналися, що МХП допомагає ветеранам», – згадує Віктор Войтенко.

Родина Войтенків звернулася до Вінницького Хабу МХП. У компанії з початку повномасштабного вторгнення існує комплексна програма підтримки військових та їхніх сімей  – програма «МХП Поруч»: від мобілізації до реінтеграції в цивільне життя.

«Ми одразу відгукнулися на запит родини Войтенків. Було очевидно, що Віктор потребує не просто допомоги, а створення гідних умов для життя. Я особисто координував роботи, адже розумів, наскільки важливо зробити все якісно та швидко», – розповідає координатор із взаємодії з військовими та ветеранами БФ «МХП – Громаді» Юрій Жуковський.

На ремонт та облаштування будинку було виділено понад 400 тисяч гривень. За ці кошти адаптували житло для потреб ветерана: добудували приміщення вбиральної кімнати, розширили дверні проходи, прибрали пороги, встановили спеціально облаштований санвузол та душову. Тепер Віктор може самостійно пересуватися по дому,  приймати душ, виїжджати на двір.

«Це змінило моє життя. Я знову відчув себе незалежним. Тепер я не залежу від сторонньої допомоги в елементарних побутових речах. Це дуже важливо для будь-якої людини, а для військового – тим більше. Дякую всім, хто допоміг зробити мій дім комфортним для життя», – каже Віктор.

Окрім ремонтних робіт, за кошти Вінницького Хабу МХП та БФ «МХП–Громаді» родині Войтенків придбали дрова (будинок обігрівається саме таким видом палива).

Тепер родина Войтенків живе в оновленому будинку, де Віктор знову відчуває свободу руху та комфорт. І хоча життя кардинально змінилося, головне, що тепер у ньому немає бар’єрів.

«Віктор – один із тих, хто віддав своє здоров’я заради України. Наше завдання – зробити все можливе, щоб він і його родина почувалися комфортно та не залишалися наодинці зі своїми проблемами. Це не просто допомога – це наша подяка за їхній подвиг», – зазначає Володимир Прокопчук, директор Вінницького Хабу МХП.

 

Попередня публікаціяУтримання кінотеатру Коцюбинського у Вінниці обійшлося місту у понад 800 тисяч гривень
Наступна публікаціяУ Вінниці чоловік провалився під лід: врятував випадковий перехожий