Прикордонники Могилів-Подільського загону: добровольці, які стоятимуть до перемоги

Журналісти Vinnytsia Press Point поспілкувалися з прикордонниками Могилів-Подільського загону, які захищають українську землю від повномасштабного вторгнення. Вони стали до лав оборонців добровільно та готові стояти до остаточної перемоги України.

Віталій Куцмус: від заробітків за кордоном до війська

Віталій Куцмус за фахом вчитель історії, проте після початку війни вирішив стати на захист Батьківщини. Нагороджений відзнакою міністра оборони України. На початку 2022 року він перебував за кордоном на заробітках, але, дізнавшись про вторгнення, негайно повернувся в Україну.

«У 2022 році я виїхав за кордон 17 лютого разом із дружиною, планували заробити грошей на квартиру. А вже 25-го зранку повернувся в Україну. Це був справжній квест – добиратися назад, бо всюди черги. Десь 28-го я вже був у військкоматі, але мене спершу не хотіли брати – тоді було багато добровольців, а я мав лише військову кафедру без бойового досвіду», – пригадує Віталій.

Для нього війна завершиться лише з перемогою та демобілізацією.

«Закінчиться війна – піду вчитися. Практика показує, що знання рятують життя. Чим більше військовий знає, тим більше шансів, що він виживе», – зазначає він.

Особливу радість захисникам приносить підтримка звичайних людей. У пакунках, що передають волонтери, часто можна побачити теплі побажання та назви сіл, звідки вони надіслані.

«Перед Новим роком отримали волонтерську допомогу – вареники, домашні огірки… Це було дуже зворушливо», – розповідає військовий.

Після перемоги Віталій мріє просто відпочити.

 «Немає якихось особливих мрій. Завжди хотів побачити Венецію – може, після війни здійсню цю мрію».

Олександр Леус: повернення на службу у 2022 році

Олександр Леус – викладач історії та правознавства, розпочав службу ще у 2019 році. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Він пройшов зону АТО/ООС, а після закінчення контракту у 2022 році залишив військову службу. Проте з початком повномасштабного вторгнення повернувся до війська за мобілізацією.

Війна, за його словами, суттєво змінилася, і тепер ведення бойових дій має технологічний характер.

«Сьогодні війна – це війна дронів. Якщо над тобою не літає хоча б п’ять-шість дронів, значить, просто погана погода. У 2022 році ми бачили один-два дрони, а під час АТО їх взагалі не було. Тоді війна була зовсім іншою», – пояснює Олександр.

На його думку, головне – зберегти державність і захистити свій спосіб життя.

«Ми воюємо за те, щоб наші сім’ї могли жити у вільній країні. Якщо ми втратимо незалежність, то знаємо, що чекає нас під гнітом ворога. На жаль, є ті, хто каже, що їм байдуже. Вважаю, що людей, які не підтримують Україну, потрібно позбавляти громадянства. Не подобається жити в цій країні – збираєш речі та їдеш. А ті, хто залишився й бореться, – виборюють своє право на свободу, навіть ціною власного життя».

Волонтерська підтримка – важливий внесок у перемогу

Під час розмови до військових підійшли жінки з місцевого волонтерського осередку «Захисники Вітчизни». Вони подякували хлопцям за службу та запросили подивитися, як плетуть маскувальні сітки.

 «Запрошуємо наших захисників до нас. Побачила військових, підійшла і попросила оцінити нашу роботу – чи добре ми плетемо сітки, чи надійно вони закривають техніку. Вони сказали, що бачили їх на фронті й залишилися задоволені. Ми дуже вдячні їм, що вони нас захищають, а ми тут робимо все можливе, щоб допомогти», – розповідає керівниця осередку Людмила Михайляк.

Прикордонники Могилів-Подільського загону продовжують виконувати свій обов’язок, стоячи на захисті держави. Вони залишили цивільне життя, щоб боронити рідну землю, і не зупиняться, доки Україна не здобуде перемогу. Їх підтримують тисячі українців, які щоденно допомагають армії – хтось на фронті, а хтось у тилу.

Разом – до перемоги!

Попередня публікаціяУ Барській громаді відкрили меморіальну дошку на честь Героя Ярослава Беги
Наступна публікаціяУ Вінниці урочисто підняли Олімпійський прапор на честь юнацького фестивалю Бакуріані-2025