За інформацією Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА, безкоштовний онкоскринінг на рак шийки матки та обстеження на вірус папіломи людини (головну причину цього захворювання в 95% випадків) доступний у Теплицькій, Жмеринській, Могилів-Подільській, Іллінецькій, Тульчинській та Немирівській громадах. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря. Раннє виявлення захворювання значно підвищує шанси на одужання.

За словами заступниці директорки департаменту Тетяни Бондаренко, вже понад 500 жінок скористалися цією послугою, а у 120 випадках виявлено передракові стани.

«Наша мета – наголосити жінкам на важливості турботи про власне здоров’я. Рак шийки матки виліковний, якщо його виявлено на ранніх стадіях. Важливо проходити профілактичні огляди, а вакцинація проти вірусу папіломи людини здатна запобігти захворюванню. Ми закликаємо місцеву владу підтримувати закупівлю вакцини проти ВПЛ, адже це інвестиція в майбутнє здоров’я наших громад», – зазначила Тетяна Бондаренко.

Вона додала, що кілька громад уже готові впроваджувати такі програми.

У Немирівській та Могилів-Подільській громадах провели стратегічні сесії в межах проєкту «Рання діагностика раку шийки матки у жінок у сільській місцевості». До обговорень долучилися представники влади, медики, освітяни та активісти.

Під час сесії Жмеринська громада поділилася своїм успішним досвідом. Директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Султанов розповів, що громада залучає грантові кошти для розвитку медицини, зокрема для профілактики раку шийки матки через вакцинацію. Часткове фінансування програми забезпечує місцева влада, оскільки вакцина є досить дорогою.

Досвідом роботи також поділилася директорка Овруцького центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Колбовська.

Нагадаємо, проєкт «Рання діагностика раку шийки матки у жінок у сільській місцевості» реалізується на Вінниччині за підтримки USAID Ukraine у межах програми «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Ініціативу втілює міжнародна організація «Пакт» у співпраці з Департаментом охорони здоров’я та реабілітації ОВА і ГО «Ротарі клуб «Вінниця Поступ».

Попередня публікаціяКабмін зменшив пенсії колишнім чиновникам: які суми тепер виплачуватимуть
Наступна публікаціяХрещення Господнє: що можна і чого не варто робити у свято