Перші партії алотрансплантатів шкіри почали надходити до шести медичних закладів у Київській, Одеській, Вінницькій та Львівській областях. Ці трансплантати, призначені для лікування військових і цивільних із масштабними опіковими ураженнями, вперше закупили Медичні закупівлі України на замовлення Міністерства охорони здоров’я. Загальна вартість закупівлі склала 8,4 млн грн з ПДВ.
Як повідомили в МОЗ, алотрансплантати шкіри є одним із найефективніших методів лікування пацієнтів із великими опіковими травмами.
Алотрансплантат шкіри — це тимчасовий матеріал, створений із донорської шкіри, який використовується для закриття пошкоджених ділянок шкіри у випадках, коли неможливо застосувати власну шкіру пацієнта (аутотрансплантат). Така ситуація часто виникає при значних опіках, масштабних травмах чи посттравматичних ушкодженнях, спричинених ранами або інфекціями.
Основні переваги алотрансплантатів:
- захист рани від інфекцій;
- зменшення втрати рідини;
- полегшення болю та зниження ризику утворення рубців;
- сприяння формуванню нового шару шкіри.
Оскільки алотрансплантат є тимчасовим, його згодом замінюють на постійний трансплантат або використовують до повного загоєння рани. Імплантація таких трансплантатів не потребує підбору пари «донор-реципієнт», оскільки оброблені біоматеріали стають низькоімуногенними, тобто не викликають сильну імунну реакцію.
Постачання здійснюється безпосередньо виробником із дотриманням холодового ланцюга. Температура зберігання та транспортування алотрансплантатів становить від +2 °C до +8 °C, що гарантує їхню якість до моменту застосування.
Наразі вісім медичних закладів у Києві, Одесі, Львові, Вінниці, Дніпрі та Черкасах активно використовують алотрансплантати для лікування пацієнтів із опіковими травмами.