На Вінниччині відкрили два адаптивні клуби для ветеранів та людей з інвалідністю

Офіційні відкриття адаптивних клубів відбулися у Тростянці в приміщенні місцевого центру фізичної культури і спорту, а у Бершаді – на базі спортивної школи. Тут ветерани війни можуть не лише відновити свою втрачену фізичну силу, але і поспілкуватися із побратимами.

“Відновити функції організму після ушкоджень, підтримувати спортивну форму ветерана І це не стільки для тіла, як більше для душі. Вони спілкуються між собою. Ветерани раніше жили одній громаді, а не комунікують. А спорт дав можливість вийти з мушлі психологічного тиску, після того, що вони пройшли”, – зазначає Ігор Чобко тренер адаптивного клубу спортивно-оздоровчої роботи з ветеранами війни.

Ці заклади стали одними з переможців конкурсу «Час діяти, Нестримні», які на умовах співфінансування отримали грантову підтримку у сумі 200 тисяч гривень від Фонд “МХП-Громаді” в межах програми реінтеграції військових та ветеранів #МХП_Поруч, Державна установа «Спорт для всіх» , за підтримки Міністерство молоді та спорту України в межах проєкту Активні парки програми Президента України.

“Такі проєкти надзвичайно важливі та надзвичайно потрібні, і для сьогоднішніх ветеранів вони необхідні, як повітря”, – коментує Микола Кучер, народний депутат України.

Як розповідає ветеран Сергій Лукащук, спорт став для нього не просто заняттям, а справжнім порятунком.

«Після важкого поранення я не вірив, що зможу знову бути активним. Але завдяки волейболу сидячи я відновився і знайшов нових друзів. Тому адаптивний клуб в нашій громаді – справжня підтримка для ветеранів, яка допомагає рухатися далі», – ділиться своїми враженнями Сергій.

Адаптивні клуби у громадах це:
  • Реабілітація: спортивні заняття допомагають відновитися фізично та психологічно після травм та стресів.
  • Соціальна інтеграція: клуби стають місцем зустрічей, де люди можуть спілкуватися, знаходити підтримку та нових друзів.
  • Мотивація: заняття спортом підвищують самооцінку і допомагають вірити у свої сили.
  • Розвиток громади: адаптивні клуби сприяють створенню інклюзивного суспільства, де кожен має рівні можливості.

“Відкриття адаптивного клубу – це найважливіше з проєктів, які мають бути сьогодні у громаді. хлопці повертаються і їм потрібна наша підтримка”, – зазначила Мар’яна Нарожна, керівниця групи соціального розвитку Вінницького регіону Фонду «МХП-Громаді».

Детальніше про роботу адаптивних клубів — у нашому сюжеті.

Попередня публікаціяДія.Картка: всі державні виплати на одній картці вже з грудня
Наступна публікаціяПонад три тижні пошуків: на Вінниччині розшукали 15-річну Аліну Коломійчук