Світ дитячих книг сповнений кольорів, фантазії та магії, але є особливий вид видань, який дарує малечі справжнє відкриття світу на кожній сторінці — це віммельбухи. Наповнені деталями, яскравими персонажами та різноманітними сценками, книги віммельбухи стають цілим всесвітом для дослідження, де кожен маленький читач може знайти щось своє. Віммельбухи не лише розважають, але й розвивають увагу, пам’ять, логіку та фантазію. Далі розглянемо, чому ці книги — більше, ніж просто картинки, і яку важливу роль вони відіграють у розвитку дитини.

Світ дитячих книг сповнений кольорів, фантазії та магії, але є особливий вид видань, який дарує малечі справжнє відкриття світу на кожній сторінці — це віммельбухи.

Що таке віммельбух

Німецьке слово «віммельбух» позначає велику книгу, що складається з масштабних ілюстрацій-головоломок. Характерною особливістю цих книжок є практично повна відсутність тексту, оскільки головним акцентом виступає пропрацьована деталізація картинок. Кожен розворот віммельбуху — масштабний і яскравий малюнок, багатий на персонажів, сюжетні лінії, події та різноманітні нюанси, які можна побачити лише при ретельному розгляданні. Ще з появи перших примірників у кінці 60-х років XX століття у Німеччині розглядати картинки, вишукуючи все більше нових деталей, так сподобалось читачам усіх вікових категорій, що віммельбухи популярні дотепер.

Світ дитячих книг сповнений кольорів, фантазії та магії, але є особливий вид видань, який дарує малечі справжнє відкриття світу на кожній сторінці — це віммельбухи.

Задачі з дитячого розвитку, які вирішує віммельбух

Ігровий процес, що базується на вивченні кожного розвороту, виконує такі завдання із всебічного розвитку дитини:

  1. Формування психічних механізмів. Робота з віммельбухом у ролі інструменту розвитку сприяє розвитку мовлення, мислення, пам’яті та уяви.
  2. Мотивація. Деталізація малюнків у віммельбухах сприяє інтересу у подальшому розгляданні усіх подробиць зображень. Крім цього, дитина вмотивована повертатися до одних і тих самих розворотів знову й знову.
  3. Покращення навичок свідомого навчання. Картинки влаштовані так, що недостатньо їх просто бездумно проглядати. Відкриття нових деталей потребує уваги та зосередженості.
  4. Зчитування сенсів. Дитина вчиться засвоювати ідеї змісту в моральних, етичних, естетичних, наукових та інших категоріях.

Комплексність, з якою пов’язується залучення віммельбуха до навчального процесу, визначає його користь.

Можливі способи організації роботи з віммельбухом

Працювати із зображеннями в ілюстрованій книзі можна безліччю способів, на які лише вистачить фантазії. Втім, варто виділити ті, що можуть бути потенційно корисними:

  • знаходити знайомі предмети — на швидкість чи в довільному порядку;
  • шукати одного й того ж персонажа на різних розворотах;
  • перелічувати емоції персонажів;
  • полічити об’єкти з однієї категорії.

Грамотне залучення віммельбухів у процесі розвитку дитини може бути вкрай результативною методикою.