Про правду і міфи про вакцинацію від грипу, розповіли в ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики захворювань».
Міф: Одне щеплення від грипу забезпечує імунітет на все життя
Правда: Існує велика кількість штамів вірусу грипу, які швидко мутують та змінюються щороку. Тож за рекомендацією ВООЗ щорічно змінюється штамовий склад вакцин і, відповідно, щеплення забезпечують захист протягом одного сезону грипу.
Міф: Вагітним не можна вакцинуватися проти грипу, щоб не нашкодити плоду
Правда: Вагітним жінкам у будь-якому триместрі варто вакцинуватися від грипу. Є дві основні причини: по-перше, вагітні зазвичай важко переносять грип, що також негативно впливає на плід; по-друге, в результаті вакцинації імунітет проти цього захворювання передасться малюку від матері та захистить дитину від грипу протягом перших місяців життя.
Міф: Дітям не можна робити щеплення від грипу
Правда: Найбільшу небезпеку грип становить для людей, котрі входять до групи ризику. Передусім, це діти до 5 років (особливо — діти до 2 років). Тому можна і варто робити щеплення від грипу дітям від шести місяців.
Міф: Якщо людина перехворіла на грип у цьому сезоні, їй уже не потрібно вакцинуватися
Правда: Потрібно. Особливо у тих випадках, коли ця людина належить до однієї із груп ризику розвитку цього небезпечного захворювання.
Міф: Якщо людина не зробила щеплення від грипу у жовтні (на початку епідемічного періоду), то пізніше вакцинуватися немає сенсу
Правда: Ніколи не пізно. Звичайно ж, краще вакцинуватися як тільки вакцина проти грипу стане доступною. Однак щеплення можна робити і пізніше, навіть якщо у вашому регіоні уже зафіксовані сезонні спалахи грипу.
Міф: Здоровим людям вакцинуватися не потрібно
Правда: У першу чергу вакцинуватися проти грипу варто людям, які належать до групи ризику або страждають від певних хронічних захворювань. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.