У Вінниці провели соціальний експеримент, ініціатором якого став чернігівець Євген Сивопляс, ветеран війни, який втратив ногу після поранення на фронті.

Метою акції було дослідити реакцію перехожих на військовослужбовця з інвалідністю. Як повідомляє Суспільне, результати виявилися невтішними: із тисячі осіб лише 11 подякували за захист України жестом – поклавши руку на серце.

Фото “Суспільне. Вінниця”

Як проходив експеримент?

Євген спостерігав за реакцією перехожих біля одного з ТЦ. Спочатку більшість людей уникали погляду або не знали, як себе поводити. Ситуація змінилася, коли ветеран взяв таблички з написами:

  • “Не відвертай обличчя, я не чудовисько”
  • “Подякуй за захист – приклади руку до серця”.

Після цього до військового почали підходити люди, дякувати, а деякі навіть обіймали його.

Хто такий Євген Сивопляс?

40-річний Євген родом із Чернігова. До війни працював у сфері виробництва спортивних тренажерів. З початком повномасштабного вторгнення він добровільно вступив до місцевої тероборони, а згодом до лав 3-ї штурмової бригади. У лютому 2024 року біля Авдіївки Євген підірвався на міні, втративши праву ногу.

Сьогодні ветеран пересувається на протезі та займається громадською діяльністю. Він заснував організацію “Зруш скелю”, яка проводить акції та заходи для підтримки військових із інвалідністю та підвищення толерантності суспільства.

Фото “Суспільне. Вінниця”

Результати акцій у містах

Вінниця стала шостим містом, де Євген провів подібну акцію. Найкращий результат був у Луцьку – там подякували 27 людей. Найгірший показник – у Києві, де жодна людина не висловила вдячність. Євген прагне підвищити кількість вдячних людей до 10%.

“Часто люди просто не знають, як правильно подякувати. Ця акція вчить простим жестам, які демонструють нашу вдячність і небайдужість”, – зазначила вінничанка Вероніка Шевчук.

Що далі?

Наступними містами, де планують провести акцію, стануть Тернопіль, Івано-Франківськ та Ужгород. Євген Сивопляс сподівається, що такі заходи допоможуть змінити ставлення суспільства до ветеранів і сприятимуть інтеграції військових із інвалідністю.

Фото “Суспільне. Вінниця”
Попередня публікаціяВінницькі благодійники передали на фронт систему антидрон
Наступна публікаціяЧого чекати від графіків відключень через морозну погоду?