Насильницьке вилучення продовольства, блокади цілих регіонів, заборона виїзду та мільйони загиблих… У бібліотеках-філіях «Вінницької міської централізованої бібліотечної системи» відбулися пам’ятні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів 1932–1933, 1921–1923 і 1946–1947 років.
Здобуття незалежності дало Україні можливість дослідити архіви та розкрити світу правду про геноцид, спланований радянським режимом. Метою злочинів було зламати український народ, змусити відмовитися від землі, культури та національної ідентичності.
Цього року українці вшановують пам’ять жертв голодоморів в умовах повномасштабної війни з росією — країною-спадкоємицею тоталітарного режиму, яка знову коїть злочини проти людства.
У бібліотеках Вінниці відбулися такі заходи:
година пам’яті «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди» (філія №7);
лекція «Голодомор 1932–1933 рр. – геноцид українського народу» (філія №12);
виставка «Жнива скорботи. Голодомор мовою фактів» (філія №21);
«Скорботна свіча пам’яті» (Центральна бібліотека для дітей та юнацтва);
урок історії «Пам’ятати, щоб не повторилось» (філія №5);
Директорка бібліотечної системи Олена Заквацька наголосила, що пам’ять про трагедії є фундаментом для усвідомлення уроків історії:
«Жива пам’ять є ключовим елементом у боротьбі за правду та справедливість. Сьогодні, як і тоді, ми боремося за право бути, зберігати свою ідентичність і не допустити повторення таких трагедій у майбутньому».
Цьогорічний День пам’яті проходив під гаслом: «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».