На Вінниччині успішно реалізуються соціальні проєкти загальноукраїнської ініціативи «Час діяти, Україно!», яка має на меті підтримку та розвиток культурної та соціальної інфраструктури в громадах.

Завдяки фінансуванню благодійного фонду «МХП-Громаді» у Вінницькій області відбулися масштабні реконструкції, зокрема в селі Демидівка, де проводиться оновлення місцевого будинку культури, та створення інтерактивного простору в Ободівському краєзнавчому музеї.

«Сьогодні дуже важливо об’єднувати владу, громаду та бізнес, і ми змогли продемонструвати, як це працює. Коли об’єднані зусилля влади, громади та бізнесу, маємо змогу побачити реальні результати. Ми й надалі будемо підтримувати розвиток громад», — каже Мар’яна Нарожна, керівниця групи соціального розвитку БФ «МХП-Громаді» на Вінниччині.

Реконструкція будинку культури в Демидівці

У селі Демидівка, де активно працює місцева громада, завдяки проєкту «Час діяти, Україно!» реконструювали будинок культури, що є важливим осередком для громади села. У цьому приміщенні проходять заходи, виступи місцевого фольклорного колективу, що об’єднують жителів та підвищують рівень культурного життя в селі.

«Ми виграли проєкт «Час діяти, Україно!» від БФ «МХП-Громаді» з реконструкції будинку культури, який давно потребував оновлення. Завдяки цьому ремонту приміщення буде красивим, функціональним і готовим приймати громаду для різних заходів», — розповідає сільський староста Василь Грабар.

Загальний бюджет проєкту склав понад 132 тисячі гривень, з яких благодійний фонд «МХП-Громаді» покрив майже 93 тисячі гривень, що дозволило значно пришвидшити реконструкційні роботи.

«Кімната життя» в Ободівському музеї

Ободівський краєзнавчий музей відомий своїми багатими експозиціями. Завдяки проєкту «Час діяти, Україно!» тут створено спеціальну «Кімнату життя» — простір для проведення виставок, майстер-класів, та зустрічей на різні теми, від культурних заходів до підтримки ветеранів. Цей проєкт отримав фінансування на суму 149,654 гривні, з яких фонд «МХП-Громаді» виділив понад 99 тисяч гривень.

«Ми щиро вдячні за підтримку благодійному фонду «МХП-Громаді» Кімната життя» задумувалася як місце зустрічей родин загиблих воїнів та ветеранів, але з часом її концепція розширилася, щоб бути відкритою для різних заходів, майстер-класів, і навіть плетіння маскувальних сіток. Вона стала символом єдності та відданості розвитку громади», — розповідає Ольга Кучер, директорка музею.

Реконструкція вхідної групи до будинку культури в селі Тростянчик

Вхід до будинку культури в Тростянчику тепер вражає охайністю та затишком: уздовж доріжки квітнуть хризантеми, широкий ганок з колонами виглядає доглянутим, а на стінах навколо — яскрава, велетенська мозаїка, створена в 1970-х роках.

Як розповідає староста села Тростянчик Інна Філіпова, цей будинок культури став осередком активного життя для всієї громади: тут проходять виступи місцевих колективів, волонтери плетуть маскувальні сітки, а також організовуються всі сільські заходи.

«Завдяки перемозі в конкурсі “Час діяти, Україно!” від благодійного фонду “МХП-Громаді” нам вдалося реконструювати вхідну групу будинку культури, облаштувати мощену доріжку та створити квітники. Працювало майже все село, кожен, хто міг, доклав зусиль», — розповідає Інна Філіпова.

Для облаштування прилеглої території ПрАТ “Зернопродукт” надало техніку для перевезення та розгортання ґрунту, а фонд виділив 98,297 грн на роботи і 5,068 грн — на закупівлю зелених насаджень.

Важливість підтримки громад та партнерство з МХП

Олексій Суховітрук, регіональний директор ПРАТ «Зернопродукт МХП», зазначив, що, попри війну та кадрові труднощі, завдяки підтримці громади вдалося завершити всі заплановані проєкти.

«Сьогодні ми стали свідками відкриття декількох втілених проєктів, деякі з них робились, протягом кількох років. Оскільки ви розумієте, що є в країні війна. Політична ситуація, потім складна ситуація з кадровим потенціалом, оскільки виконавці будь-якого проєкту це люди. На сьогодні люди це перш за все захисники, а потім вже виконавці тих робіт, які нам необхідно робити. Але завдяки підтримці населення, завдяки їхній волі до здійснення якихось чудових речей, які ми мали можливість сьогодні спостерігати, нам вдалось завершити таку кількість проєктів, які ми сьогодні відвідали», – розповідає  Олексій Суховітрук.

Соціальні проєкти на Вінниччині є результатом тісної співпраці між благодійним фондом «МХП-Громаді», місцевими громадами, адміністраціями та представництвами компанії «МХП». Людмила Червонецька, голова громади Тростянця, підкреслює, що в кожній громаді проєкти проходять ретельний відбір, а перемога в конкурсі — результат активної участі громади та їхнього бажання змінювати середовище.

«Кожен проєкт — це не просто фінансування. Треба представити ідею, відстояти її важливість і залучити жителів до реалізації», — підкреслює пані Червонецька.

Проєкти загальноукраїнської ініціативи «Час діяти, Україно!» на Вінниччині — це не тільки реконструкція будівель і створення нових просторів, а й відродження культурного і соціального життя місцевих громад, що відображає прагнення до єдності та розвитку на благо України.

 

Попередня публікаціяУ ЗМІ з’явилися деталі ймовірного «мирного плану» Трампа
Наступна публікаціяЧому варто додати в раціон гарбузове насіння