Партія вакцин надійшла до країни як гуманітарна допомога від компанії виробника MSD.

Про це в коментарі для Press Point зазначив Ігор Матковський, керівник Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Вакцина проти вітряної віспи в Україні є рекомендованою, але не закуповується за кошти державного бюджету.

«Вже відбувся процес передачі вакцини, як сімейним лікарям, так і військовим. Останні є в групі ризику, тому є пріоритетними для нас. Процес триває. Аби отримати вакцинацію, потрібно звернутись до свого сімейного лікаря. Замовлення вакцини відбувається через гугл таблицю до якої мають доступ усі сімейні лікарі», – коментує Ігор Матковський.

Вакцину від вітрянки розподілили між 10 областями України на основі показника захворюваності. Загалом на області виділили 20 190 доз вакцин від вітрянки. Її отримують медзаклади у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Чернівецькій та місті Києві.

«Вакцина є гуманітарною допомогою, якісною, без побічних дій. Але 100 % потреб області у вакцинації не закриє», – зазначає Ігор Матковський.

Важливо знати, що хвороба проявляється висипом, які сверблять, підвищенням температури тіла і нездужанням. Висип з’являється спочатку на грудях, спині, обличчі, а потім поширюється по всьому тілу.

Хворий на вітрянку вважається заразним у середньому протягом 10–12 днів: від 1–2 днів до появи висипу, весь період висипання, до 5 діб після появи останнього висипу.

Щеплення від вітрянки роблять з 12 місяців і в будь-якому віці потім. Для забезпечення захисту від інфекції достатньо двох доз вакцини.

Вакцинуватися рекомендують:

• жінкам, які планують вагітність та раніше не хворіли на вітряну віспу, оскільки вірус може проникнути через плаценту до плоду та призвести до негативних наслідків;

• ​​працівникам охорони здоров’я та освіти, які мають високий ризик інфікування й не хворіли на вітряну віспу.

Попередня публікаціяДобірка дозвілля для вінничан на вікенд 6-8 вересня
Наступна публікаціяТарілки для однієї руки: Як інноваційний дизайн допомагає людям з фізичними обмеженнями