У селі Крищинці Тульчинської громади Вінницької області відкрили будинок підтриманого проживання для клієнтів обласного центру комплексної реабілітації.

Як пояснила Суспільному виконувачка обов’язків директорки центру Наталія Іванишена, в новому будинку розміщують їхніх підопічних.

“Ми надаємо соціальні послуги реабілітації, готуючи клієнтів до самостійного життя. Оскільки їх досить багато, потрібно, щоб вони навчились жити самостійно, як вдома. Тому й виникла ідея створення будинку підтриманого проживання, де вони зможуть вчитися готувати їжу, купувати продукти, планувати день, прати та ремонтувати одяг, а також займатися іншими побутовими справами,” — розповідає Наталія Іванишена.

Будинок обладнано на базі колишнього гуртожитку для викладачів, і включає три квартири, де одночасно можуть проживати до восьми осіб. Договір з мешканцями укладається на рік.

“Мешканці залишаються клієнтами нашого центру, отримуючи нову послугу — соціальну підтримку в проживанні. Якщо за рік не вдасться повністю адаптуватися або не буде соціального житла, ми продовжимо договір. Комунальні послуги покриває комунальна установа, а клієнти самостійно купують харчові продукти та засоби гігієни. Ми будемо їх підтримувати у всьому іншому,” — додала Іванишена.

Ольга Зам’ятіна та Людмила Дацько вже тиждень мешкають у однокімнатній квартирі. Їм у адаптації допомагає провідний фахівець із соціальної роботи Ніна Дудник.

“Я навчаю їх приготуванню їжі. Хоча вони багато чого вміють, є деталі, на які потрібно звернути увагу,” — зазначила Ніна Дудник.

Ольга Зам’ятіна, 36 років, має другу групу інвалідності та помірну розумову відсталість. Вона приїхала до Крищинецького реабілітаційного центру у лютому 2021 року і з серпня 2023 року працює комунальником.

“Ми можемо самостійно готувати їжу, прати, прибирати, ходити в магазин. Якщо потрібна допомога, ми звертаємося до дівчат. Тут добре, спокійно, і ми маємо можливість думати про вихід у соціум. У нас є вихователі, які навчають нас побутовим навичкам,” — поділилася Ольга.

Соціальна працівниця Наталія Кирильчук допомагає дівчатам з покупками і навчанням користуватися банківськими картками.

“Ми допомагаємо їм адаптуватися в магазині і планувати бюджет. Намагаємося навчити, що і як купувати, щоб вони могли відкладати на майбутнє,” — розповіла Наталія Кирильчук.

У найближчі два місяці планують заселити ще дві квартири. В однокімнатній будуть проживати двоє осіб, а в двокімнатній — чотири. На ремонт будинку з обласного бюджету виділили 3,5 мільйона гривень.

Попередня публікаціяВино та кінематограф: Вінницька філармонія запрошує на Vinnytsia Wine Days Special
Наступна публікаціяОдна секунда до медалі: українські веслувальники посіли 4-е місце на Олімпіаді-2024