В рамках проєкту «Школа екологічного туризму» для дітей та підлітків цього тижня розпочалися заняття для юних дослідників природи віком 10-12 років.

Організаторами екошколи виступили департамент маркетингу міста та туризму спільно з відділом екологічної політики департаменту відновлення та розвитку міської ради, реалізовуючи заходи Програми охорони навколишнього природного середовища ВМТГ. Планується провести чотири зміни, а заняття є безкоштовними. Проєкт завершиться 30 серпня.

Першими учасниками стали діти військовослужбовців. Метою школи є формування екологічної свідомості та культури взаємодії з природою через туризм. Програма передбачає привернення уваги до питань зміни клімату, збереження біорізноманіття, охорони лісів та водойм, а також правильного поводження з відходами.

Протягом першої п’ятиденної зміни діти пройшли курс надання першої домедичної допомоги, здійснили прогулянку на SUP-бордах по Південному Бугу, вивчали спортивне орієнтування та правила складання і розкладання туристичного спорядження. Також вони прослухали лекції про підготовку до туристичних походів і користь сортування сміття, а також долучилися до прибирання прибережної смуги біля річки.

У наступні дні діти досліджуватимуть природу Сабарова, пройдуть екологічною стежкою до каменю Коцюбинського, братимуть участь у слеклайн-квесті та скелелазінні, житимуть у наметовому містечку, навчаться в’язати туристичні вузли, спробують польову кухню та прогуляються «Алеєю 12.7» на лівому березі Південного Бугу. Наприкінці зміни кожен учасник отримає сертифікат про проходження школи екотуризму.

Для перших двох змін відібрали по 25 підлітків з родин військовослужбовців, для наступних двох – по 15. Всі вони розподілені на дві вікові категорії – 10-12 років і 13-16 років. Усі заняття проводяться на безоплатній основі.

Окрім того, в рамках школи планують проводити спеціальні заходи для широкої аудиторії за попередньою реєстрацією. Серед них бердвочинг, походи малими річками, екскурсії екологічним маршрутом «Стежка Коцюбинського», лекції про сортування сміття та компостування з демонстраціями. Анонси будуть публікуватися на сайті Вінницької міської ради та фейсбук-сторінці департаменту маркетингу міста та туризму: https://www.facebook.com/vinnmarketingtourism

Загалом проєктом планується охопити до 240 учасників.

Попередня публікаціяМедичні заклади Вінниччини отримають нові сонячні панелі для енергетичної автономії
Наступна публікаціяУланська громада сумує: на війні загинув воїн Сергій Кучін