Зростає кількість спроб ворога створити мережі каналів у соціальних мережах та месенджерах, орієнтованих на молодь, з метою закликів до вчинення диверсій і терористичних актів. Щоб запобігти залученню неповнолітніх до підривної діяльності, Міністерство культури та інформаційної політики України проводить інформаційну кампанію, спрямовану на викриття таких спроб.

Міністерство закликає молодь та їхніх батьків бути уважними, оскільки участь у диверсіях і терористичних актах може призвести до неминучої кримінальної відповідальності. Згідно з українським законодавством, кримінальна відповідальність настає з 14 років.

Такі злочини можуть бути кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України, які передбачають суворі покарання:

– Стаття 111 (Державна зрада) – позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
– Стаття 113 (Диверсія в умовах воєнного стану) – позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
– Частина 2 статті 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) – позбавлення волі до десяти років.

Згідно з ч. 3 ст. 111 ККУ, якщо громадяни України, які отримали завдання від іноземної держави, не виконали його і добровільно повідомили органам влади про свій зв’язок та отримане завдання, вони звільняються від кримінальної відповідальності. Якщо ви отримали пропозицію про вчинення диверсій за гроші або інформацію про вербування, повідомте про це поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Попередня публікаціяНа Вінниччині вогонь знищив 2 тонни сіна
Наступна публікаціяМедичні заклади Вінниччини отримають нові сонячні панелі для енергетичної автономії