Чоловікам, які мешкають не за місцем прописки, потрібно написати заяву та стати на військовий облік за місцем фактичного проживання.

Якщо мобілізований мешкає не за місцем реєстрації, це не перешкоджає оновленню його даних у Територіальних центрах комплектування. Після внесення нових даних до єдиного реєстру за фактичним місцем проживання, чоловік автоматично знімається з обліку за старою адресою.

Громадяни повинні усвідомлювати, що військовий облік є обов’язком кожного чоловіка призовного віку, громадянина України. У кожній області, селі чи місті особа має самостійно звернутися до військкомату для постановки на облік. Внутрішньо переміщені особи також зобов’язані зареєструватися як ВПО та стати на облік у ТЦК та СП.

Чоловіки призовного віку, які перебувають за кордоном, можуть оновити свої дані через електронний кабінет військовозобов’язаного.

Якщо дані не будуть оновлені протягом 60 днів з дати ухвалення закону, особа нестиме відповідальність за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає штраф від 17 тисяч гривень, а за повторне порушення – 25 500 гривень, якщо дані знову не будуть оновлені.

Попередня публікаціяНа Вінниччині відкрили 7 Центрів життєстійкості. Що це?
Наступна публікаціяНа Вінниччині зупинили 14 чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон