Володимир Бессараб, ветеран Збройних Сил України та людина з інвалідністю внаслідок війни, що проживає в смт. Тростянець на Вінниччині, виграв грант на конкурс бізнес-ідей «Підтримка мікропідприємництва ветеранів війни та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині».

Конкурс реалізовується ГО «Соціальний центр Вінниччини» спільно з Українським ветеранським фондом Мінветеранів у межах ініціативи #ВАРТО+ГО за підтримки фонду «МХП-Громаді».

У своїй заявці Володимир зазначив, що він є підприємцем вже три роки та має власний магазин-кафе. Завдяки грантовій підтримці він зміг масштабувати свій бізнес.

Для натхнення інших ветеранів команда конкурсу підготувала перелік необхідних кроків для запуску власної справи, взявши за приклад бізнес Володимира з Вінниччини. Серед цих кроків:

1. Аналіз ринку, слабких і сильних сторін бізнесу:

Наприклад, успішне розташування біля автовокзалу забезпечує постійний потік клієнтів. Серед слабких сторін — конкуренція від нового закладу з аналогічною продукцією.

2. Формування бізнес-ідеї:

Наприклад, розширення асортименту за рахунок виробництва шаурми та піци, чого не мають конкуренти.

3. Аналіз наявних ресурсів:

Володимир має орендоване приміщення з обладнанням, дозвільною документацією та командою.

4. Аналіз необхідних ресурсів:

Наприклад, електрична піч для піци, апарат для шаурми, контактний гриль та холодильна вітрина.

5. Розробка фінансового плану:

Включає детальний бюджет, джерела фінансування та цілі бізнесу.

6. Створення календарного плану діяльності:

Описує послідовні кроки для впровадження нових ліній продукції.

7. Розробка маркетингового плану:

Наприклад, запуск сторінок в соціальних мережах, організація подій та акційні пропозиції.

Цей документ стане в пригоді для подачі заявок на грантові конкурси, що підтримують українських підприємців. Програма підтримки ветеранів, військових та їхніх родин #МХП_Поруч сприяє розвитку ветеранського бізнесу.

Володимир, як справжній підприємець, долає багато викликів, але вже отримує позитивні відгуки від клієнтів за нові страви в меню, забезпечує робочі місця та сплачує податки. Його приклад демонструє, що немає нічого неможливого.

Попередня публікаціяНа Вінниччині відкрили сенсорний меморіал присвячений загиблим Героям
Наступна публікація57 проектів громадських ініціатив отримають по 100 тисяч гривень на реалізацію в конкурсі «ТВОРИ ДОБРО»