На Вінниччині сертифікати переможців та фінансування проєктів отримали учасники конкурсу «Підтримка мікропідприємництва ветеранів та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині».

Проєкт реалізовується ГО «Соціальний центр Вінниччини» спільно з «Українським ветеранським фондом» Мінветеранів у межах ініціативи #ВАРТО+ГО за підтримки БФ «МХП-Громаді», який впроваджує програму реінтеграції та реадаптації захисників #МХП_Поруч.

Десять проектів ветеранів та членів їх родин наразі успішно втілюються на Вінниччині. Яскравим прикладом ветеранської справи є СТО “Avtodoc” у Вапнярці, яке заснував військовий ветеран Олександр Вінницький.

У 2022 році 35-річний Олександр Вінницький був призваний до ЗСУ у перший день вторгнення. Під час бою отримав поранення, пройшов реабілітацію. Постало питання: як далі жити? Це було важливо для його родини, дітям було 9 і 4 роки.

За словами Олександра, перші кроки у підприємництві він робив отримавши грант «Власна справа». А подальший розвиток СТО став можливий завдяки перемозі у конкурсі «Підтримка мікропідприємництва ветеранів та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині».

 Олександр Вінницький розповідає, що іще до повномасштабного вторгнення мріяв про власне СТО. Навіть майже збудував два бокси на власній ділянці. Так з’явилось СТО “Avtodoc”.

 «Перший грант писали через Біржу праці, а другий через БФ «МХП – Громаді». Виграли обидва. На грантові кошти придбали підйомник, обладнання все що є в гаражі. Частина закуплена за власні кошти, а більшість за грантові кошти», – каже пан Олександр.

У роботі з документацією Олександру допомагає дружина Аліна, яка є надійним тилом та підтримкою для чоловіка. Ветеран радить іншим військовослужбовцям які демобілізувались також спробувати себе у власному бізнесі.

 «Команда це дуже багато чого. З початку, якщо є хлопці, які щойно звільнились в них по любому є побратими, які моли б об’єднати зусилля і зробити, щось те до чого в них лежить душа», – каже Олександр. 

Попит на послуги створеного СТО великий, втім до ремонту без черги беруть військові авто.

 «Проєкт якій на сьогодні дає можливість розвиватись малим підприємцям. Допомога їм для розширення того бізнесу, який вони собі запланували. Люди собі мали за мрію утворити таке підприємство, як послуги з ремонту автомобілів. Дуже актуальний проєкт і напрям послуг, який має попит», – розповідає Регіональний директор Південного відділення Вінницького Хабу ПРАТ «Зернопродукт – МХП» Олексій Суховітрук.

Підтримкою ветеранів та членів їх родин систематично займається «Українській ветеранський фонд», який у співпраці з партнерами реалізує можливості для започаткування та розвитку ветеранського бізнесу.

 «Український ветеранський фонд займається саме фінансуванням власної справи ветеранів та членів їх родин. Допомагає та надає фінансову підтримку на відкриття власної справи на масштабування власного бізнесу.

Дуже важливо, коли ветеран повертається до цивільного життя допомогти йому реалізувати себе, знайти себе», – розповідає Вікторія Омельчук, провідний фахівець сектору організаційного розвитку та міжнародних та регіональних зв’язків УВФ.

В межах проєкту місцеві ветерани та їхні родини змогли пройти безоплатне навчання з основ ведення бізнесу та отримати по 100 000 грн на відкриття або розвиток власної справи. Загальний бюджет грантів склав — 1 млн гривень.

 «Це універсальна програма, яка була у нас запущена для того, щоб комплексно підтримати ветеранів та членів їхніх родин. В межах ініціативи, у нас було передбачено навчання, для того, щоб кожен ветеран, який повернувся, в якого є бізнес ініціатива, яку він хоче розвивати, міг податися до нас.

Тому у нас було проведено довготривале навчання для ветеранів з написання грантових заявок, щоб зрозуміти, як від мети дійти до конкретного проєктно-орієнтованого підходу, що забезпечити точки беззбитковості, забезпечить маркетинговий супровід, бухгалтерське розуміння, як подати цю ініціативу та як її супроводжувати», – пояснює Володимир Панченко, керівник відділу національних проєктів БФ «МХП-Громаді».

Втіленням проєкту на Вінниччині опікувалась Громадська організація «Соціальний центр Вінниччини».

«Завдяки цьому проєкту на Вінниччині стало більше дрібних підприємств, це люди які повернулись з війни, стали працювати в бізнесі, або відкрили його. Насамперед це стало для них відновленням, забезпечило громади надходженням податків, новоствореними робочими місцями та формуванням здорової спільноти підприємців», – каже голова правління ГО ««Соціальний центр Вінниччини» Віктор Нарожний.

 

Попередня публікаціяЛітній салат з сиром та базиліком: легкий і свіжий рецепт
Наступна публікаціяВідкриття виставки кераміки у технології «раку» відбулось у Вінниці. Відео