Захоплення «Цар-мангала»: Вінничанин «Джек» поділився подробицями захоплення російського танку Т62М

Боєць з Вінниччини на псевдо «Джек» поділився з журналістами Vinnytsia Press Point подробицями захоплення російського танку Т62М так званого “Цар-мангала” з екіпажем.

Богдан Ольшевський на псевдо «Джек» з села Махнівка що на Вінниччині. До повномасштабного вторгнення він працював на виробництві печива у рідному селі. У 2022 році Богдана призвали у лави ЗСУ в 56 бригаду, пізніше звідти перевели до Вінницького міського територіального центру комплектування. Потім перевели в 22 окрему механізовану бригаду ЗСУ де він служить і нині помічником гранатометника.

Поспілкуватись з Богданом нам вдалось у Вінниці де він проходить лікування. Тож наша розмова відбувається у затінку стежок парку біля лікарні.

«Вся служба проходила в Донецькій області, поблизу Кліщіївки. Бахмут, Часів Яр, Кліщіївка Іванівське там вся служба і проходила», – пригадує Богдан Ольшевський.

За його словами, випадок із захопленням ворожого танка стався під час одного з бойових чергувань.

«Вночі по рації вийшов командир і дав наказ, що треба знищити ворожий танк. Він десь заблукав і заїхав нам за спину, зрештою дали команду на знищення. Ми взяли свої протитанкові засоби вийшли на дорозі вже дронами, мінометами загнали його в посадку. Тоді вже була команда його захопити. Затрофеїти була можливість і ми його затрофеїли, – усміхається Богдан. – Спочатку був страх, потім адреналін ми з побратимом з «Електриком» підходили і все нам коригували з дронів. Нам давали вказівки, коли треба залягти, коли можна пересуватись… Якось було легко».

Як пригадує «Джек», коли підійшли до танку з нього виліз один окупант та повідомив, що іще один знаходиться в машині контужений з гранатою. Тож довелось проводити перемовини й переконати їх здатись.

Зрештою, наші воїни захопили танк Т62М та двох окупантів. Попри те, що техніка була не знайома Богдан зміг впоратись з керуванням і навіть подолав переправу.

«Командир вийшов по рації, сказав, там нема нічого такого нового. Педалі як в машині, важелі в яку сторону потягнеш в таку він і поїде. Ми без роздумів заскочили, він був заведений і виїхали на свою сторону. По дорозі два побратими «З’ома» і «Компот» привезли прапора бригади, щоб нас свої не підбили», – каже Богдан «Джек».

На останок розповіді військовий бажає скорішого закінчення війни, каже: «Дай Боже бистріше кінчиться ця війна і вернусь до своєї роботи. Будемо далі пекти печиво».

Попередня публікаціяЩо підготували зірки знакам зодіаку сьогодні
Наступна публікаціяГрафіки погодинних відключень світла на Вінниччині 5 липня