Перелік реабілітаційних послуг Ветеранського простору у Вінниці збільшився. До мануальних технік та лікувальної фізкультури додались апаратні методики. Це стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів. Загалом заклад надав 190 консультацій з фізичної реабілітації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин за останні 7 місяців. Послуги з реабілітації отримали 40 пацієнтів.

Торік восени «Ветеранський простір» долучився до проєкту «Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни та членів їх сімей через створення освітніх можливостей», який реалізує ГО «Центр Поділля-Соціум» у партнерстві з DVV International Ukraine та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Саме завдяки цій співпраці у кабінет фізичної реабілітації придбали апарати для електроміостимуляції м’язів та апарат «B-Bike», який допомагає пропрацьовувати контрактури кінцівок після поранень і травм.

«Завдяки партнерській допомозі ми маємо можливість давати нашим Захисникам і Захисницям та їхнім рідним більше, аніж масаж та лікувальні вправи, – пояснює керівниця «Ветеранського простору» Марія Довжик. – Ось така немедична фізична реабілітація важлива для того, щоб не пропустити дорогоцінний час. Наприклад, тоді, коли людина вже виписалась зі стаціонарного відділення медзакладу, але ще не перейшла до спеціалізованого реабілітаційного центру. Або тоді, коли основне лікування завершено, але людина має продовжувати своє відновлення у супроводі спеціаліста».

Послуги фізичної реабілітації надає фахівець з вищою медичною освітою. Вони орієнтовані на людей із наслідками поранень, загостренням хронічних захворювань після пережитого фронтового досвіду або воєнних травм. Усі послуги безоплатні для цільової аудиторії. Скористатись ними можна в обладнаному кабінеті у приміщенні Ветеранського простору. Маломобільним групам людей послуги надаються за місцем проживання (вдома).

«У мене був пацієнт, який після фронтової травми не міг нормально рухати ногою — тягнув її за собою. Через це втратив можливість керувати авто із механічною коробкою передач, де є потреба натискати на педаль, – розповідає реабілітолог Олександр Рудий. – І ось після місяців роботи над нефункціональною кінцівкою, він прийшов до мене з м’ячем, щоб показати, як вправно його набиває ногою. Це найкраща винагорода за роботу – бачити результат».

Скористатись послугами фізичної реабілітації можна за попереднім записом: 067 959 40 65. Ветеранський простір знаходиться за адресою вулиця Єрусалимка, 8.

Попередня публікаціяУ Вінниці на перехрестях замінять блоки безперебійного живлення світлофорів
Наступна публікаціяПрогноз погоди у Вінниці 29 червня