Аби уникнути зневоднення, в спеку потрібно багато пити. Який напій буде найкращим. Аби й не калорійний і легко вгамовував спрагу. Чи є альтернатива воді? Читайте у матеріалі.

Вода

Вода відновлює рідину, втрачену в результаті обміну речовин, дихання та потовиділення. Це ідеальний напій для вгамування спраги та відновлення організму.Кількість випитих склянок води залежить від того, скільки людина їсть, яка погода та наскільки вона активна. Тому краще пити за потребою – коли відчуєте спрагу, треба пити.

Також за обсягом води потрібно стежити спортсменам: у них іноді буває гіпонатріємія (нестача солі у крові). Розвивається вона, коли людина багато потіє і заповнює втрачену рідину водою, яка і розбавляє сіль у крові. Тому спортсменам рекомендують напої з електролітами, які відновлюють мінерали. Звичайним людям такі напої не потрібні: вони одержують необхідні мінерали з їжі.

Чай та кава

Чай та кава – це найкраща альтернатива воді. Якщо не додавати цукор, то в них немає калорій, при цьому є корисні речовини, такі як антиоксиданти та флавоноїди. Попередні експерименти показують, що споживання двох-трьох чашок чаю на день пов’язане зі зниженням ризику передчасної смерті, серцевих захворювань, інсульту та цукрового діабету другого типу. Але висновки робити поки що рано – потрібні більші дослідження.

Лимонад

Лимонад – це просто вода, змішана з лимоном та іншими інгредієнтами, тому користь від нього така сама, як і від звичайної питної води. Лимонад краще робити вдома самому та не додавати цукор. У магазинних, навпаки, цукру багато.

Підвищене вживання цукру призводить до надлишку калорій та викликає ожиріння. Також від нього розвивається карієс, збільшується ризик розвитку хвороб серця, інсульту та діабету другого типу.

Компот

Найсмачніший компот із сезонних фруктів та ягід. Наприклад абрикос, персиків та груші. Альтернативою можуть бути сухофрукти або готова суміш для компоту. Головне – не додавати багато цукру, інакше напій стане калорійним.

Попередня публікаціяНа Вінниччині посмертно нагородили поліцейських, які загинули на війні
Наступна публікаціяУ Жмеринці подружжя військових відкрило патріотичне кафе