Гранат не просто смачний і корисний фрукт. Зерна граната містять безліч вітамінів: С, В6, В12, Р. Також висока концентрація мікроелементів: кальцій, магній, калій, марганець, фосфор, йод, залізо, натрій.

Сік граната насичений рослинними кислотами: лимонної, яблучної, винної, щавлевої, бурштинової. Завдяки їм цей плід збуджує апетит і допомагає травленню при зниженій кислотності шлунка. Корисний гранат для серцево – судинної системи: зміцнює судини, нормалізує артеріальний тиск, сприяє кровотворенню, активному синтезу гемоглобіну та еритроцитів. Тому гранатовий сік часто призначають при анеміях В12, зниженому гемоглобіні і загальної слабкості в відновлювальний період після хвороб та операцій. Корисний всім літнім людям як профілактика захворювань серця і судин. шкода граната Застосування граната в медицині

В медицині використовують практично всі частини рослини: шкірку, квітки, кору, кісточки, м’якуш. З них роблять різні препарати, настоянки та відвари для лікування недокрів’я, діареї та запальних захворювань шкіри та слизової. Білі перемички, які знаходяться всередині плоду, сушать і додають в гарячі рослинні настої. Це допомагає врівноважити нервову систему і позбутися від безсоння.

З кісточок добувають речовини, що володіють протизапальними властивостями, а також стимулюють перистальтику кишківника. Також з кісточок отримують гранатове масло, багате вітамінами F і Е. Вони сприяють омолодженню і є профілактичним засобом проти ракових захворювань. Це дозволяє рекомендувати цей засіб людям, які працюють в умовах підвищеної радіації.

Гранатовий сік – ефективна профілактика цинги, тому, що містить вітамін С у високій концентрації. Зерна граната рекомендують включати в раціон гіпертоніків, оскільки він сприяє зниженню артеріального тиску. Цей плід в цілому позитивно впливає на серце і судини, а також на кровотворення.

При діареї може допомогти гранатовий сік, адже він володіє закріплюють властивостями. З цією ж метою використовують відвар шкірки. Сік граната містить безліч амінокислот. Половина з них є тільки в м’ясі. Тому гранат незамінний в харчуванні вегетаріанців.

А ви полюбляєте цей фрукт? Пишіть у коментарях.

Попередня публікаціяУ Жмеринці подружжя військових відкрило патріотичне кафе
Наступна публікаціяНа Зелені свята дітлахи зможуть безкоштовно відвідати вінницький зоопарк